شهرک Wuzhen در هانگژو - چین

short description: 
شهرکی تاریخی با قدمتی بیش از ۱۲۰۰ سال در فاصله‌ی یک ساعته از هانگژو قرار داشته و یکی از جاذبه های گردشگری و ترویستی منطقه محسوب می‌شود.
Body: 
مناظر زیبای اطراف این ناحیه و معماری منحصر بفرد خانه‌ها و پل‌ها که  مساحتی بالغ بر ۷۱ کیلومتر مربع را شامل میشوند، برای گردشگران بسیار جذاب است.

این شهرک هنوز مسکونی بوده و زندگی روزمره در آن جریان دارد اگرچه از جمعیت ۷۰ هزارنفری آن تنها ۱۲ هزار نفر ساکن دائمی بوده و بقیه از شهرهای اطراف برای کار و تجارت در ان اقامت می‌کنند. قایق‌سواری و گشت و گذار در کوچه‌های پر آب Wuzhen یکی از فعالیت های مورد علاقه گردشگران است.

کانال آبی چین در این ناحیه به ۴ شاخه اصلی تقسیم می‌شود که هر کدام از این شاخه‌ها ۴ ناحیه را ایجاد می‌کنند. از زمان تشکیل این نواحی در سال ۸۷۲ میلادی،هیچ تغییری در نام منطقه و یا حتی نحوه زندگی معمول مردم و شکل خانه‌ها و آب‌راهه‌ها و ... ایجاد نشده است. از این رو در سال ۲۰۰۱ در فهرست در انتظار برای ثبت در میراق جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.
در این ناحیه چندین هتل کوچک و بزرگ ساخته شده و امروزه توریسم یکی از بزرگترین منابع درآمدی مردم آن بشمار می‌رود. دیدار از این شهرک بسیار زیبا را توصیه می‌کنیم.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید