ناحیه The Bund و رودخانه هوآنگ‌پو در شانگهای - چین

short description: 
رودخانه‌ی «هوآنگ‌پو» نه تنها اصلی‌ترین رود شانگهای است که بسیاری از آب‌راه ها و کانال‌های شهری از این رود تغذیه می‌شوند.
Body: 
با توجه به تقسیم‌بندی شهر توسط این رودخانه بزرگ، تعجب ندارد اگر بدانیم که این رودخانه تأثیرات مهمی در فرهنگ عمومی و اجتماعی مردم شهر نیز برجای گذاشته و از نظر توریستی و گردشگری نیز اهمیت بسزایی داشته است.

خط ساحلی این رود دارای جذابیت‌های بسیاری است. بطور مثال منطقه The Bund به طول ۱۱۰۰ متر در همین خط ساحلی یکی از جذاب‌ترین نقاط شهر محسوب می‌شود. این ناحیه در قرن نوزدهم پایگاه نیروهای انگلیسی و آمریکایی بود ولی امروزه به خاطر آسمان‌خراش‌های زیبای خود شهرت جهانی یافته است و گردشگران زیادی قسمت از وقت خود را برای گشت و گذار در این خط ساحلی صرف می‌کنند.
لغت باند از زبان فارسی هندوستانی و به معنای کناره گرفته شده است. این نام بعد از مهاجرت گروهی از یهودیان ساکن کناره رود دجله عراق بخصوص خانواده مشهور ساسسون‌ها که از ثروت‌مند‌ترین خانواده‌های آندلس بوده‌اند و از قرن هجدهم به بعد به هند و انگلستان و چین و سرتاسرر آسیا مهاجرت کرده و بر ثروت خود افزوده‌اند، بر این منطقه اطلاق شد.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید