باغ The Master of the Nets در سوژو - چین

short description: 
از باغهای زیبای سوژو است که در ناحیه Gusu -سابقا (Canlang)- قرار دارد و به همراه بقیه باغ‌های این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته
Body: 
 طراحی این باغ نمونه‌ای از معماری باغ‌های چینی بوده و تلفیقی از عناصر هنری، طبیعت و معماری را می‌توان در آن مشاهده نمود که برای طراحی فضایی روحانی و عارفانه بکار رفته‌اند.
نام‌گذاری این باغ به علت اوج تکنیک بکار رفته در ساخت فضاها و استفاده از عمق و ترتیب در معماری بناها بوده است اگرچه تاثیر مردی ماهیگیر بر موسس آن را نیز می‌توان در نامگذاری این باغ پراهمیت دانست. Wangshi نیز دیگر نام این باغ است.

باغ فوق که باغ «ده‌هزارتالار» نیز نامیده می‌شود، در ابتدا در سال ۱۱۴۰ توسط Shi Zhengzhi به عنوان یکی از ماموران دولتی امپراطوری سونگ جنوبی ساخته شد. بعد از مرگ وی، که تحت تاثیر زندگی به شدت ساده و تنهایی مردی ماهیگیر بود، مدیریت باغ دچار تغییر و تحولات بسیاری شد.
مساحت باغ تقریبا ۵۴۰۰ مترمربع بوده و به دو بخش شرقی و غربی تقسیم‌بندی می‌شود اگرچه یک نوع دیگر تقسیم بندی باغ هم به این صورت است که آن را دارای سه بخش مسکونی، باغ مرکزی و باغ داخلی می‌دانند.

امروزه در این باغ و به هنگام شب‌ها اجراهای هنری از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲ برگزار می‌شود که طرفداران بسیاری دارد. اپرای Kunqu و آوازخوانی Pingtan  در تالارهای متعدد این باغ اجرا می‌شوند.

ساعات بازدید: 
7:30 صبح الی 17
هزینه ورودیه: 
20 تا 30 یوآن
نام های دیگر: 
Classical Gardens of Suzhou

افزودن دیدگاه جدید