شهر آبی Zhouzhuang در سوژو - چین

short description: 
شهر آبی Zhouzhuang یکی از تاریخی‌ترین شهرهای آبی چین محسوب می‌شود که در ۳۰ کیلومتری جنوب سوژو قرار گرفته است.
Body: 
شهر آبی Zhouzhuang در سوژو همانند سایر شهرهای آبی چین به ونیز چین نیز مشهور است. از این رو به تدریج به یکی از توریستی‌ترین مناطق چین بدل شده و نرخ رشد گردشگری آن بسیار بالاست.

پیشینه تاریخی و فرهنگی این شهر در کنار مناظر بدیع و جلوه‌های منحصر بفردی معماری شهری و حضور خرده فرهنگ‌های وارد شده از دیگر نقاط چین، بر جذابیت‌های این شهر افزوده است بطوریکه سازمان جهانگردی چین این ناحیه را از نظر گردشگری ۵ ستاره معرفی می‌کند.

علاوه بر گشت و گذار در مناطق دیدنی و قایق سواری در آب‌راه‌های این شهر میتوانید از مکان‌هایی که ذکر می‌کنیم هم بازدید کنید:

تالار Shen: خانه‌ای مسکونی که در سال ۱۷۴۲ در قسمت جنوبی پل Fu'an به عنوان ملک خصوصی Shen Wanson ساخته شد. وی از ثروتمندان جنوب رود یانگ‌تسه در امپراطوریی Qing بود. این خانه حدود ۲ هزار مترمربع زیربنا داشته و بیش  از یک هزار اتاق دارد.
تالار The Zhang: این خانه نیز در بخش جنوبی پل دوقلو با مساحتی ۱۸۰۰ مترمربعی قرار دارد و متعلق به دهه پنجاه قرن پانزدهم میلادی می‌شود.
پل Fu'an: پلی تاریخی با معماری جالب توجه و منحصربفرد که در انتهای بخش شرقی خیابان Zhongshi قرار دارد.
معبد Chengxu:معبدی ۹۰۰ ساله که در خیابان Zhongshi و روبروی پل Puqing قرار دارد. این معبد مساحتی ۱۵۰۰ مترمربعی داشته و یکی از معروف‌ترین معابد منطقه محسوب می‌شود.
دریاچه جنوبی: دریاچه‌ای احاطه شده با درختان بامبو است که مناظری زیبا و چشم‌نواز دارد. از این رو گردشگران و مردم منطقه علاقه‌ی زیادی به گشت و گذار در اطراف آن دارند.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید