مسجد بزرگ و محله مسلمانان شی‌آن - چین

short description: 
مسجد بزرگ شی‌آن با قدمتی بیش از هزار سال، نزدیک برج Drum شهر قرار داشته و مساحتی بالغ بر ۱۳۰ هزار مترمربع را شامل می‌شود.
Body: 
این مسحد بزرگ، قدیمی‌ترین مسجد چین محسوب می‌شود و بارها توسط امپراطوری‌های مختلف بازسازی و مرمت شده است و هنوز هم مورد استفاده مسلمانان قرار می‌گیرد و علاوه بر کارکردهای مذهبی،یکی از جذابیت‌های گردشگری شهر و منطقه به شمار رفته و سالانه پذیرای گردشگران بسیاری است.
برخلاف دیگر مساجدی که به سبک عربی خاورمیانه‌ای ساخته شده‌اند، معماری بنای این مسجد کاملا چینی بوده و هیچ شباهتی به سبک مساجد معمول ندارد. این مسجد دارای ۵ حیاط دارای بنای یادبود یا مجسمه است که به تالار بزرگ نمازخانه منتهی می‌شوند. در حیاط سوم می‌توانید بلندترین بنای این مجموعه را مشاهده کنید.
خیابان مسلمانان این منطقه نیز بسیار مشهور است و بسیاری برای خرید و گذران وقت به آنجا سر می‌زنند. بازار این محله بسیار دیدنی و فراموش نشدنی است و تقریبا هرچیزی را می‌توانید با قیمتی ارزان از آن تهیه نمایید. محله‌ای پر از زندگی و نشاط که توصیه می‌کنیم گشت و گذار در آن را از دست ندهید.

ساعات بازدید: 
آوریل تا اکتبر: 8 صبح الی 19 / نوامبر تا مارس:8 صبح الی 17 // روزهای جمعه محدودیت تردد وجود دارد و تالار اصلی نماز تنها برای مسلمانان قابل بازدید است.
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید