سواحل چنای - هند

short description: 
سواحل چنای از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری، تفریحی و ورزشی این شهر محسوب می‌شود.
Body: 
ازمهم‌ترین سواحل چنای می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
ساحل مارینا در کناره خلیج بنگال یکی از سواحل بازسازی شده شهر است که با طول ۱۳ کیلومتری خود یکی از طویل‌ترین سواحل هند و دنیا محسوب میشود. این ساحل در بخش شرقی شهر چنای قرار دارد و به خاطر مناظر زیبای خود، گردشگران و مردم محلی بسیاری را جذب خود کرده است. در این ساحل می‌توان به ورزش‌های آبی (به جز شنا) پرداخت. همچنین چندین بنای تاریخی را در این ساحل به وسیله شن‌ و ماسه بازسازی کرده‌اند که دیدن‌شان خالی از لطف نیست.

ساحل الیوت: ساحل الیوت که در بخش شرقی ساحل تامیل‌نادو قرار دارد، به تمیزی معروف است. همینطور بسیاری از جوانان برای ورزش و دیگر فعالیت‌ها در این ساحل جمع می‌شوند. بنابراین با ساحلی پاکیزه ولی پر سر و صدا مواجه خواهید بود. البته معبدی به نام معبد Ashtalakshmi و یک کلیسا هم در نزدیکی این ساحل قرار دارند که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

ساحل Covelong: یکی از زیباترین سواحل هند است که با محل انجام بسیاری از ورزش‌های آبی همچون شنا، موج‌سواری و ... ساحل بزرگی به حساب می‌آید. منظره‌ی این ساحل بخصوص به هنگام غروب و طلوع خورشید با حضور درختان نخل و شن سفید ساحل بی‌نظیر است. ساحل Covelong در ۶۰ کیلومتری چنای قرار دارد.

* شناکردن در سواحل این شهر به علت نبود امکانات امدادی توصیه نمی‌شود.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید