کلیسای سن آگوستین در مانیل - فیلیپین

short description: 
این کلیسای کاتولیک در سال ۱۹۹۳ به عنوان یکی از چهار کلیسای ساخته شده در دوره استعمار اسپانیا، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردید.
Body: 
کلیسای «سن آگوستین» به عنوان کلیسای کاتولیک روم، تحت فرمان «سنت آگوستین» در بخش تاریخی مانیل یا اینتراموروس قرار دارد. در سال ۱۹۷۶ دولت فیلیپین این کلیسا را به عنوان محوطه تاریخی ملی معرفی کرده بود.

الگوی ساخت این کلیسا از معابدی که در مکزیک ساخته شده بود، برداشته شد و سرانجام ساخت آن در سال ۱۶۰۷ به اتمام رسید. نمای داخلی بسیار زیبای این کلیسا شامل نقاشی‌ها و تابلوهایی است که توسط دو ایتالیایی طراحی شده‌اند و نیز سفیدکاری‌ها و گچ‌کاری‌ها و آذین‌بندی‌های مجلل می‌شود.
البته بنای فعلی کلیسا را باید نتیجه سومین تلاش برای ساخت و بازسازی این کلیسا دانست. چرا که یک بار در سال ۱۵۷۱ طعمه آتش شد. بنای دوم نیز که از چوب ساخته شده بود در سال ۱۵۸۳ در مراسم ترحیم فرماندار (نماینده دولت اسپانیا) وقت آتش گرفته و تخریب شد. بعد از این حادثه تصمیم گرفته شده که از سنگ برای بازسازی استفاده شود. بعدها و در قرن هجدهم بارها بعلت زلزله‌های مهیب تهدید شده ولی تخریب آنچنانی در آن صورت نگرفت.

نشانی: 
Street General Luna St
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید