باغ گیاه‌شناسی Nong Nooch در پاتایا - تایلند

short description: 
باغ گیاه‌شناسی Nong Nooch با دو کیلومتر مربع وسعت در نزدیکی پاتایا در تایلند قرار دارد.
Body: 
باغ گیاه‌شناسی Nong Nooch به وسعت بیش از ۲۰۰ هکتار در ۱۶۳ کیلومتری جاده Sukhimvit قرار داشته و یکی از زیباترین مناظر طبیعی منطقه به حساب می‌آبد. این باغ همچنین بواسطه‌ی بانک غنی از ژن گیاهی خود، یکی از مراکز علمی گیاه‌شناسی تایلند نیز محسوب می‌گردد.
زمین این باغ ابتدا در سال ۱۹۵۴ برای کشت درختان میوه خریداری شد ولی بعدا تصمیم بر آن شد که گل و گیاهان وحشی را در آن بعمل آورند تا اینکه در سال ۱۹۸۰ برای عموم بازگشایی شد. پارک فوق دارای چندین بخش مختلف از جمله باغ فرانسوی، باغ اروپایی، باغ سنگ‌های ایستاده، برج مورچگان، تپه پروانه‌ها، دهکده گلها و ... است. کاکتوس‌ها نیز حضور پررنگی در این باغ گیاه‌شناسی دارند که گونه‌های مختلف جمع‌آوری شده از سرتاسر جهان را شامل می‌شود.
گیاهان استوایی جنوب آسیا و به طور کلی گیاهان استوایی که از اطراف جهان گرد‌اوری شده‌اند، بخش بزرگی از گیاهان این باغ را تشکیل می‌دهند. در حقیقت هدف اصلی سازندگان این باغ، نمایش گونه‌های مختلف گیاهان استوایی بوده است.
این باغ دارای دو رستوران، یک باغ‌وحش کوچک، محل نمایش فیل‌ها، هتل، استخر شنا و چندین خانه مسکونی اجاره‌ای است. محلی نیز برای برگزاری جشن‌ها و نمایش‌های مختلف و اجرای موسیقی تدارک دیده شده است.


نشانی: 
34/1 Moo 7 Na Jomtien, Sattahip, Chonburi 20250, Thailand.
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید