پلاژهای ساحلی کوش آداسی

short description: 
شهر کوش آداسی در ترکیه به واسطه سواحل و پلاژهای با کیفیت خود مشهور است.
Body: 
محلی برای شنا و بازی های دریایی هستند که بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. البته اکثر این پلاژها در اختیار هتل‌ها می باشند. بطور کلی سواحل نزدیک کوش‌آداسی همه در یک خاصیت مشترک هستند، تمیزی و زلالی آب. همینطور منظره زیبایی نیز داشته و براحتی می‌توان به تفریحات و ورزشهای آبی پرداخت.

سواحل معروف نزدیک کوش آداسی

  • ساحل مرکز شهر: ساحلی نزدیک بندر شهر که بسیار شلوغ است چراکه تقریبا مرکز شهر محسوب شده و هتل‌های زیادی هم در نزدیکی آن قرار دارند.
  • ساحل بانوان: که در ترکیه به دریای «کادینلار» معروف است، یکی از شلوغ ترین و پرطرفدارترین سواحل مارماریس است. این ساحل زمانی مختص زنان بوده و به همین دلیل به این نام معروف شده است. چندین رستوران محلی و چینی و کافه با امکانات توریستی و تفریحی در محل تدارک دیده شده تا گردشگران و مردم محلی از آب تمیز و سواحل شنی نهایت استفاده را ببرند.
  • لانگ بیچ: ساحلی ۱۸ کیلومتری است که بیشترین کافه‌تریاهای ساحلی را داراست. امروزه فقط به ناحیه‌ی نزدیک ورودی این ساحل که پرجمعیت و شلوغ است لانگ بیچ گفته می‌شود. این ساحل در ۶ کیلومتری جنوب شهر قرار داشته و بوسیله مینی‌بوس می‌توان از مرکز شهر به آن سفر نمود. پارک آبی آکوا در همین ساحل قرار دارد.
  • ساحل پارک ملی: یکی از زیباترین و مهمترین پارک‌های ساحلی ترکیه و کل اروپاست که در کوش آداسی قرار دارد. این پارک دارای چند ساحل کوچک بوده و به خاطر محیط زیبا و سرسبز خود، شلوغ و پرطرفدار است. این پارک ملی در ۳۰ کیلومتری مرکز شهر قرار داشته و بوسیله مینی‌بوس میتوانید براحتی به آن سفر نمایید.
  • ساحل طلایی / الماس: این ساحل مقابل منطقه تفریحی «نازیلی» و «آیدین تور» شهر قرار داشته و به همین خاطر سیتیلر (سایت ها) نامیده می‌شود. بازار نازیلی و ویلاهای تفریحی در مسیر این ساحل قرار داشته و می‌توانید در چندین رستوران همین مسیر غذای معروف ترکیه یعنی «گوزلمه» را میل کنید.
  • ساحل سیلور سند یا شن نقره ای: این ساحل زیبا در ناحیه معروف به SSK که برای تعطیلات آخر هفته کارگران سازمان امنیت اجتماعی بنا شده بود، قرار دارد. همه امکانات رفاهی در این ساحل وجود دارد و می‌توانید با اجاره جت اسکلی به این ورزش بپردازید.
  • ساحل کوستور: ساحلی در ۳ کیلومتری شهر که شلوغ و پرطرفدار بوده و به تمیزی معروف است. البته این ساحل خیلی شلوغ نیست و اگر ساحل خلوتی را ترجیح می‌دهید توصیه می‌کنیم حتما به این ساحل مراجعه کنید.

منابع و اطلاعات بیشتر: 
نام های دیگر: 
پلاژ کوشاداسی

افزودن دیدگاه جدید