برج خلیفه دبی

short description: 
برج خلیفه دبی امروز به عنوان یکی از نمادهای دوبی محسوب می‌شود.
Body: 
این سازه‌ی عظیم، علاوه بر استفاده‌های تجاری، به عنوان مجتمعی مسکونی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طبقات اولیه این برج، هتل «آرمانی» ساخته شرکت معروف «جورجیو آرمانی» قرار دارد. جذاب‌ترین بخش این برج برای بازدیدکنندگان، محلی به نام عرشه تماشا است که در طبقه ۱۲۴ آن واقع شده است.

«محمد بن رشید آل مکتوم» گفته است که دوبی نیاز به بنایی پرشور و پرهیجان داشته و بر طبق تصمیمات استراتژیک حکومت این کشور مبنی بر جایگزینی صنعت توریسم و خدمات به جای نفت، ساخت این برج ضرری می‌نمود. از این رو این برج به عنوان نماد دوبی و نیز مرکز ثقل مرکز تجاری شهر ساخته شد که خود این مرکز دارای سه هزار خانه مسکونی، ۹ هتل، پارکی ۳ هکتاری و ۱۹ برج مسکونی دیگر است.
از جمله رکوردهای این برج می‌توان به بلندترین برج و سازه جهان در زمان افتتاح با ارتفاع ۸۲۹.۸ متر، بیشترین طبقات موجود با ۱۶۳ طبقه، مرتفع‌ترین آسانسور موجود تا بالای آن، بیشترین مسافت طی شده توسط آسانسور به طول ۵۰۴ متر و ... اشاره نمود.
از نکات جالب دیگر اینکه ساخت این برج به دست مهندسین کره‌ای شرکت سامسونگ صورت گرفته که در طراحی برج پتروناس مالزی و ۱۰۱ تایپه هم نقش داشته‌اند.

هزینه ورودیه: 
125 درهم

افزودن دیدگاه جدید