دریاچه هوان کی‌ام در هانوی - ویتنام

short description: 
دریاچه هوان کی‌ام در هانوی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های توریستی این شهرند.
Body: 

دریاچه «هوان کی‌ام» یا معروف به دریاچه‌ی «شمشیر برگشت‌ داده‌شده»، دریاچه‌ای دربخش تاریخی هانوی است که مهم‌ترین جاذبه طبیعی شهر نیز محسوب گشته و از سوی ساکنین شهر به عنوان محلی جهت ورزش و تفریح مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مهم‌ترین شاخصه این دریاچه لاک‌پشت‌های بزرگ در معرض خطر انقراض‌اند که در فرهنگ محلی به خاطر افسانه‌ای مربوط به آنها، مورد احترام‌اند. طبق این افسانه، امپرطور «لی لو‌ ای» در حال قایق‌سواری بوده که  خدای لاک‌پشت طلایی رنگ با شمشیری جادویی بر پشت خود را می‌بیند. امپراطور شمشیر جادویی را می‌خواهد چراکه آن را نشانه‌ای بر استادی خود در فنون رزمی می‌دانست.

دریاچه هانوی
امروزه گمان می‌رود تنها سه عدد از این نوع لاکپشت‌ها که البته اندازه‌ای کوچکتر دارند، در دریاچه باقی مانده باشد اگرچه تا بیست سال پیش هیچ اثری از این نوع لاکپشت دیده نشده و گمان می‌رفت که افسانه‌ای بیش نبوده‌اند تا اینکه جسد یکی از نمونه های بسیار بزرگ که از شدت جراحات ماهیگیران کشته شده بود، در ساحل پیدا شد.
در نزدیکی ساحل شمالی دریاچه، جزیره Jade قرار دارد که معبد کوههای Jade قابل مشاهده است. این معبد در قرن هجدهم بنا شده است. در سال ۱۸۶۴ این جزیره با پل چوبی سرخ رنگی به ساحل متصل شد. نام این پل معروف Huc به معنی خورشید صبحگاهی است.
 

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید