شهر قدیمی هوی آن - ویتنام

short description: 
شهر قدیمی هوی آن در ویتنام در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
Body: 

شهر قدیمی «هوی‌آن» با بناهایی زیبا، نمایشگری زنده از معماری شهرهای قدیمی در شرق است که در کنار معابد چینی، پل سرپوشیده ژاپنی، مغازه‌های چوبی، خانه‌های فرانسوی و کانال‌های قدیمی که هرکدام معماری منحصر به فرد و کهن یک کشور را در خود جای داده است زیبایی شهر را دو چندان می‌کند. سواحل رودخانه در این شهر قدیمی که با فانوس‌هایی روشن می‌شود بهترین بخش برای گشت و گذار در شب است.
شهر قدیمی هوی آی
موزه‌های بسیاری در این قسمت از شهر وجود دارد که تاریخ و فرهنگ مردم را روایت می‌کند که از جمله‌ی آنها موزه تجارت سفالگری، موزه فرهنگ اقوام، موزه تاریخ و فرهنگ، موزه «سای هون» هستند که هر کدام بخشی از فرهنگ ترکیبی شرقی و غربی این شهر را نشان می‌دهند. علاوه بر موزه‌ها، تئاتر سنتی، کارگاه صنایع دستی و قایق‌های به شکل «قو»ی روی رودخانه از دیگر دیدنی‌های این شهر به شمار می‌روند.شهر تاریخی «هوی‌آن» نمونه‌ای منحصر بفرد و به خوبی محافظت شده از بنادر سنتی منطقه‌ی آسیای جنوب شرقی است که در امتزاج فرهنگی ملل و اقوام منطقه نقش مهمی داشته است. در حقیقت هوی‌آن تنها شهر بندری ویتنام با این خصوصیات است که سالم و دست نخورده باقی مانده و از گزند برنامه‌های توسعه‌ی اقتصادی گهگاه مخرب جان سالم بدر برده است. سازمان جهانی یونسکو نیز به همین علت، این ناحیه را در فهرست میراث جهانی خود ثبت کرده و به دقت بر حفظ و نگهداری آن نظارت می‌کند.

بخش قدیمی هوی آی
حق ورودی برای ساختمان‌های تاریخی این ناحیه در حدود ۶ دلار است که با این بلیط می‌توانید به پنج بخش شامل یک موزه، یک خانه قدیمی، یک تالار بزرگ، یک کارگاه پارچه‌بافی یا سالن نمایش و موسیقی و یا تئاتر و همینطور پل ژاپنی یا معبد گوان کونگ سر بزنید. این بلیط‌ها در ورودی‌های شهر و برخی از اماکن تاریخی نیز فروخته می‌شوند.
 

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید