درباره فرنگ

 دوستداران سفر پیش از شروع مسافرت خود، در جستجوی اطلاعات جامع و صحیح برای بالابردن کیفیت سفر خویش هستند. این جستجو گاهی قبل از انتخاب مقصد دلخواه، و گاهی بعد از انتخاب مقصد، برای استفاده بیشتر از فرصت سفر انجام می‌شود.  
«وبسایت فرنگ» مجموعه‌ای از اطلاعات گردشگری کشورهای مختلف، در راستای آسان کردن دسترسی به اطلاعات، برای فارسی‌زبانان جهت سفر تفریحی و سفر تجاری به کشورهای دیگر است. گرچه معمولا درباره کشورهای مختلف اطلاعات فراوانی به زبان انگلیسی در اینترنت موجود است، اما مطالعه اطلاعات به زبان فارسی و آگاهی از نظرات و تجربیات هم‌وطنان می‌تواند سفر بهتری را رقم بزند.

بخش‌های مختلف «وبسایت فرنگ»

در «وبسایت فرنگ» علاوه بر خلاصه‌ای از اطلاعات لازم برای سفر به هر کشور، اطلاعات گردشگری مربوط به توریستی‌ترین شهرهای کشور مذبور نیز تدوین گشته است. در صفحه مربوط به هر شهر، شما می‌توانید با جنبه‌های مختلف گردشگری شهر مورد نظر آشنا بشوید و همچنین مکان‌های توریستی آن را بر اساس دسته‌بندی‌های موجود مشاهده کنید. برخی از مکان‌های توریستی شهرها دارای صفحات جداگانه‌ای هستند که در آن صفحات خلاصه‌ای از اطلاعات مربوط به آن مکان به همراه نقشه و همچنین بسته به مکان مورد نظر، جزئیات و شرایط بازدید آنها نیز قرار دارند.
از بخش‌های دیگر «وبسایت فرنگ» می‌توان به بخش نمایشگاه‌های بین‌المللی اشاره نمود. در این بخش به معرفی مهمترین نمایشگاه‌هایی که در کشورهای مختلف دنیا برگزار می‌شود می‌پردازیم و اطلاعات راجع به زمان و مکان برگزاری آنها را در اختیار شما قرار می‌دهیم. امید است تا با این اطلاعات، صاحبان صنایع و خدمات کشور بتوانند سفرهای تجاری خود را برنامه‌ریزی نموده و سهمی در بالندگی اقتصادی ایران اسلامی داشته باشیم.
در بخش مقاله‌های گردشگری، مقالاتی راجع به جنبه‌های مختلف سفر از جمله معرفی ایرلاین‌ها، سازمان‌های جهانی سفر و موارد مختلف دیگر می‌پردازیم. همچنین در بخش دیگری از «سایت فرنگ»، اخبار گردشگری را با موضوعیت تازه‌های سفر و گردشگری تحت پوشش قرار می‌دهیم.

کیفیت و خط مشی محتوا در «وبسایت فرنگ»

«وبسایت فرنگ» دارای تیم تحریریه -با تحصیلات در زمینه توریسم و گردشگری و یا مجرب در سفر- است و تمامی مطالب منتشر شده در سایت توسط تیم تحریریه و همچنین نویسندگان مجرب مطبوعات کشور تالیف می‌شوند. علاوه بر تالیف محتوای مورد نیاز برای «وبسایت فرنگ»، تیم تحریریه بطور دائم در حال بازنگری در اطلاعات (از پیش نوشته شده) هستند.
در تهیه تمامی مطالب وبسایت رعایت «کپی رایت» و حفظ حقوق نویسندگان در نظر گرفته شده است. در زمان استفاده از منابع موجود بر روی اینترنت، مجوزهای استفاده از منبع رعایت شده است و همچنین لینک منابع استفاده شده درج شده است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه «حق نشر» مراجعه فرمایید.
برای آگاهی از امکانات وبسایت و همچنین ارتباط نزدیکتر با «وبسایت فرنگ» می‌توانید صفحه وبلاگ فرنگ را مطالعه و یا ما در توییتر دنبال کنید.
«وبسایت فرنگ» با رعایت کامل قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران و در نظر داشتن قوانین بین‌المللی به فعالیت در راستای منافع تجاری خود می‌پردازد و به هیچ گروه سیاسی و غیرتجاری وابسته نیست. بدیهی است که مشاهده و همچنین استفاده از مطالب وبسایت، با رعایت موارد مندرج در صفحه‌ی شرایط استفاده از خدمات امکان‌پذیر است.