نام رسمی: 
جمهوری ارمنستان
پایتخت: 
ایروان
واحد پولی: 
درام
تاریخ و ساعت محلی: 
Asia/Yerevan
آدرس سفارت : 
تهران، خیابان رازی ( ضلع شرقی پارک دانشجو)، نبش خیابان استاد شهریار، شماره ۱ - تلفن: ۶۶۷۰۴۸۳۳
پیش‌شماره تلفنی: 
+۳۷۴
Body: 

ارمنستان، از همسایگان شمال‌غربی ایران است که به علت نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی و تسهیلات موجود در مورد صدور ویزا و وسایل حمل و نقل شخصی و عمومی، همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران ایرانی بخصوص هموطنان ارمنی و نیز ورزشکاران و کوهنوردان و همینطور دوستداران طبیعت بکر شناخته می‌شود.

 

ارمنستان
ارمنستان کشوری تاریخی نیز محسوب می‌شود که علیرغم تاریخ پر فراز و نشیبی که داشته، توانسته ملیت و مذهب را به عنوان دو شاخصه اصلی فرهنگی و ملی حفظ کند. از این رو آثار تاریخی بی‌نظیری را داراست که بسیاری از آنها در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده و یا در انتظار ثبت قرار دارند.
از مزایای سفر به این کشور برای ایرانیان، وجود تورهای زمینی است که سبب میشود با هزینه‌ی کمتری بتوان از این کشور دیدار نمود اگرچه حتی با اتومبیل شخصی و یا دوچرخه نیز می‌توان به آن سفر نمود.

دیدگاه‌ها

تصویر anymouse

برای خرید درام بهتر است از تهران بخریم یا ارمنستان؟ آیا صرافی های آنجا ریال را برای تبدیل به درام قبول می کنند؟ در ارمنستان می توانیم با ریال خریدکنیم؟
ممنون از راهنمایی شما
تصویر anymouse

سایت خیلی خوبی دارید. به خصوص نقشه شهرها که اماکن توریستی روی آن مارک شده عالی و کاربردی است. آیا می توانم نقشه شما را در گوشی تلفن همراه سیستم عامل اندروید ذخیره کنم که در ارمنستان هم به طور آفلاین به این ازلاعات نقشه دسترسی پیدا کنم؟
تصویر anymouse

سلام. من با دوستانم قصد سفر به ارمنستان در آبان ماه امسال را داریم. دوستانی که قبلا ارمنستان رفته اند آیا از نظر آب و هوا این سفر را توصیه می کنید؟

افزودن دیدگاه جدید