تفریح و سرگرمی در ارمنستان

Body: 

خرید در ارمنستان

واحد پول ارمنستان، درام نام دارد که از واژه فارسی درم گرفته شده است و امروزه به معنی پول هم بکار می‌رود. علاوه بر پول رسمی این کشور، می توانید از دلار، یورو و همینطور روبل نیز استفاده کنید.
***در صورتی که از مرز زمینی نوردوز قصد ورود به ارمنستان را دارید، توصیه ما برای تبدیل ارز و خرید درام استفاده از صرافی‌های واقع در مرز است که بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند و نرخ‌های بهتری برای تبدیل ریال به درام ارائه می‌نمایند.البته توصیه می شود به میزان نیاز خود تا ایروان درام تهیه کنید زیرا همیشه در ایروان قیمت های بهتری برای تبدیل دلار خواهید یافت.
سوغاتی های این کشور محدود به فرش، صنایع دستی و یادگاری‌های دوره شوروی می‌شود.

 

صنایع دستی ارمنستان

غذا و رستوران در ارمنستان

آشپزی ارمنی نزدیک به سبک آشپزی ایرانی و ترکی است بطوریکه غذاهای مشترک بسیاری در این سه کشور می‌توان یافت. استفاده از شیر و فرآورده‌های لبنی مانند ماست و دوغ مخصوص ارمنی را نیز هرگز در این کشور فراموش نکنید چراکه بسیار طبیعی بوده و طعم خاصی دارند.
از معروف‌ترین غذاهای ارمنی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • خوروات: غذایی تهیه شده از گوشت بره یا مرغ که به همراه پیاز و فلفل و سایر ادویه‌جات سرخ شده و به همراه گوجه فرهنگی و فلفل سبز سرو می‌شود.
  • بورشت: سوپ سبزیجات است که از برگ چغندر تهیه می‌شود و معمولا سرخ‌رنگ شده و به خاطر استفاده از غوره مزه‌ای ترش دارد. بسیار شبیه آشی با همین ترکیبات در منطقه آذربایجان ایران است.
  • خاش: یا همان کله‌پاچه ایرانی که بسیار محبوب مردم محلی ارمنستان است و در زمستان‌ها بیشتر سرو می‌شود.
  • دولما: چیزی شبیه همان دلمه خودمان (توجه داشته باشیم دلمه غذایی ترکی است) که از برگ مو یا کلم تهیه می‌شود بدین صورت که در داخل هر برگ، سس تهیه شده از سبزیجات مختلف را می‌ریزند و بعد برگ‌ها را جمع کرده طبخ می‌کنند.
  • کباب ماهی ایشخان: این ماهی که مخصوص دریاچه سوان است، بسیار لذیذ بوده و طرفداران بسیاری دارد.

غذاهای ارمنستان

افزودن دیدگاه جدید