نام رسمی: 
جمهوری کره
پایتخت: 
سئول
واحد پولی: 
وون کره
تاریخ و ساعت محلی: 
Asia/Seoul
آدرس سفارت : 
ميدان ونک، خيابان شيخ بهائی شمالی کوچه دانشور غربی شماره ۲ - تلفن : ۸۸۰۵۴۹۰۰ الی ۴
پیش‌شماره تلفنی: 
+۸۲
Body: 
کره جنوبی با نام رسمی «جمهوری کره»، کشوری کوچک در شبه جزیره کره و شرق آسیاست که بعد از فروپاشی کشور کره به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. نام این کشور صنعتی از امپراطوری Goryeo گرفته شده و به تدریج به Korea تبدیل گشته است که با دو کشور چین و ژاپن مرزهای دریایی داشته و تنها مرز زمینی آن در شمال با کشور کره شمالی است.
پایتخت کره جنوبی، شهر سئول با ۲۵ میلیون نفر جمعیت به تنهایی نیمی از جمعیت کشور را در خود جای داده و بدین ترتیب یکی از پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهرهای جهان محسوب می‌شود.
رتبه اقتصادی ۱۵ برای کره جنوبی در شاخص توسعه انسانی و نیز رتبه دهم فهرست کشورهای ثروتمند دنیا از لحاظ درآمد اقتصادی سالانه خود گویای وضعیت اقتصادی این کشور کوچک ولی توسعه‌یافته‌ است. بدین ترتیب سفر به این کشور علاوه بر جذابیت‌های فرهنگی و تاریخی آن، نمایی از نحوه رشد و توسعه‌ی مردمانی رهایی‌یافته از جنگ‌های خونین چند دهه قبل را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد که با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، نه تنها خود مشغول تولید علم شده‌اند که در کنار آن به فرهنگ غنی خود نیز عشق می‌ورزند و ترکیب تکنولوژی مدرن روز با فرهنگ ملی را کاتالیزوری برای پیشرفت برق‌آسای خود نموده‌اند.

افزودن دیدگاه جدید