رفت و آمد - کره جنوبی

Body: 
کشور کره جنوبی ۷ فرودگاه بین المللی دارد که فرودگاه اینچئون، پوسان و ججو از بقیه اهمیت بیشتری دارند. از بین این فرودگاه های بین المللی، فرودگاه اینچئون بزرگترین فرودگاه کشور است که با سئول یک ساعت فاصله دارد و معمولا اولین مقصد گردشگران به کشور کره است. برخی از گردشگران نیز با کشتی به این کشور سفر می‌کنند که ابتدا به بندر پوسان و پس از آن به دیگر شهرهای کشور کره جنوبی می‌روند.

رفت و آمد بین شهرهای کره جنوبی به خاطر نسبتا کوچک بودن و کم بودن مسیر شهرها تقریبا راحت است و نه تنها با هواپیما بلکه اگر با اتوبوس هم سفر کنید سفرتان خیلی طولانی نخواهد بود. به خاطر کوچک بودن این کشور و همچنین هزینه ها گردشگران اغلب ترجیح می‌دهند با قطار یا اتوبوس سفر کنند. اپراتور ملی قطار در این کشور اکثر شهرهای اصلی را به هم متصل کرده است و از نظر هزینه و سرعت مثل اتوبوس هستند اما ایمنی بیشتری دارند. قطارهای سریع السیر نیز بین سئول و برخی از شهرهای دیگر در تردد هستند که برخی از قطارها که بدون توقف هستند مسیرها را در حداکثر دو ساعت می پیمایند. اتوبوس ها در این کشور هنوز اصلی ترین وسیله تردد بین شهری هستند که بسیار سریع و همچنین به موقع هستند.
در بسیاری از شهرهای این کشور مترو ساخته شده است و در دیگر شهرها نیز در دست احداث است. علاوه بر مترو اتوبوس و تاکسی نیز برای گشت و گذار در شهر به راحتی در دسترس است که استفاده از اتوبوس مقرون به صرفه تر است.

افزودن دیدگاه جدید