اینچئون

توضیح اولیه: 

اینچئون اهمیت تاریخی-اقتصادی بسیاری برای مردم کره دارد. این شهر ساحلی میزبان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ بوده است.

متن اصلی: 

اینچئون شهری در غرب سئول است. این شهر تقریبا سه میلیون نفری یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای کشور محسوب می‌شود و از نظر سیاسی مستقل از سئول اداره می‌شود. دو جزیره‌ی زیبای Yeongjong و Ganghwa نیز در محدوده‌ی این شهر به شمار می‌روند.
پروژه‌های بزرگی در این شهر در حال اجراست که از جمله‌‌ی آنها می‌توان به شهر New Songdo به عنوان گران‌ترین پروژه ملی در تاریخ کره، برج ۱۵۱ اینچئون به عنوان مرتفع‌ترین برج کره و یکی از مرتفع‌ترین برج‌های دنیا، برج تجارت آسیای جنوبی کره، چندین شهر کوچک مختص خرید، بازی کودکان، آموزشی و ... اشاره نمود.

بازی‌‌های اخیر آسیایی نیز شهرت بیشتری به این شهر بخشید و سیل گردشگران و علاقه‌مندان ورزشی را به آن سرازیر نمود.

سفر به اینچئون

هواپیما: فرودگاه بین‌المللی اینچئون به عنوان اصلی‌ترین محل رفت و آمد به این شهر در جزیره‌ی Yeongjong قرار دارد که از آنجا نیز توسط ترن و مترو می‌توانید به خود شهر سفر نمایید. البته استفاده از اتوبوس و تاکسی نیز میسر است.

قایق: بندر بین‌المللی اینچئون به چندین بندر چینی متصل است که می‌توانید به آنها سفر کنید. برای تهیه بلیط و زمان سفرها می‌توانید به وبسایت مربوطه (incheonferry.co.kr) مراجعه نمایید.
با توجه به زمان طولانی مسافرت‌های دریایی توصیه می‌کنیم اتاق‌های بیزینس کلاس که دارای تخت‌خواب هستند را انتخاب کنید.

قطار:بوسیله خط اکسپرس سئول-اینچئون می‌توانید به این شهر مسافرت نمایید. این خط توقف ندارد و سریعترین مسیر ممکن است.

اتوبوس: از سئول، بوسان، دائگو و گوانگجو چند سرویس اتوبوسی به سمت اینچئون حرکت می‌کنند. البته سرویس‌های اکسپرس از مبدا سئول به این شهر نیز برقرار شده است

گردش در اینچئون

مترو: استفاده از مترو همواره یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های گردش در شهرهای بزرگ و شلوغ است. متروی شهر اینچئون نیز دارای ۵ خط است که تقریبا تمام نقاط شهر را پوشش می‌دهند.
برای خرید کارت مترو می‌توانید از دستگاه‌های فروش اتوماتیک بلیط که زبان انگلیسی دارند استفاده نمایید.

اتوبوس: سیستم اتوبوس‌رانی شهری اینچئون به هر نقطه‌ای که مدنظر داشت باشید، سرویس‌هایی در نظر گرفته است. از این رو از نظر گستردگی مناطق تحت پوشش وضعیت بسیار خوبی دارد.

  • اتوبوس‌های سبز یا محله‌ای مسافران را در بیان محله‌های مختلف شهر جابه‌جا می‌کنند.
  • اتوبوس‌های آبی یا شهری مسافران را در بین شهرک‌ها و مناطق دور از هم شهری جابه‌جا می‌کنند.
  • اتوبوس‌های قرمز و سفید رنگ مسافران را از اینچئون به بوسان و سئول می‌برند.

تاکسی: تاکسی‌های شهری نیز تقریبا به هر نقطه‌ای که بخواهید حرکت می‌کنند و از این بابت مشکلی ندارند. نرخ کرایه‌ها البته بالاتر خواهد بود. اغلب رانندگان تاکسی به زبان انگلیسی آشنایی چندانی ندارند و بهتر است مقصد و محل اقامت خودتان را به زبان کره‌ای بر روی کاغذ به همراه داشته باشید.

دیدنی‌های اینچئون

محله‌ی چینی‌ها: یکی از مناطق شلوغ و زنده‌ی شهر اینچئون است که رستوران‌ها و کافه‌های ارزان ولی خوبی دارد. سر زدن به این منطقه یکی از علائق گردشگرانی است که به این شهر سفر می‌کنند.

جزیره Wolmido: جزیره‌ای در نزدیکی ساحل اینچئون است که فرودگاه بین‌المللی نیز در آنجا قرار دارد. این جزیره یکی از مهم‌ترین تفریح‌گاه‌های مردم این شهر و دیگر شهرهای اطراف محسوب می‌شود.

منطقه‌ی Bupyeong: یکی از مناطق شهری اینچئون است که به خاطر بازاربزرگ پوشاک و وسایل الکترونیکی مورد توجه علاقه‌مندان صنعت مد و همینطور دوستداران گجت‌های الکترونیکی و کامپیوتری است.

پارک Liberty: این پارک در نزدیکی محله‌ی چینی‌ها قرار دارد و به خاطر مجسمه‌ی ژنرال مک‌آرتور آمریکایی و بنای یادبود رابطه‌ی کره و آمریکا مشهور است. گشت و گذار در این پارک بزرگ و سرسبز بخصوص بعد از ظهرها یکی از کارهای مورد علاقه مردم اطراف این پارک به شمار می‌رود.

آب و هوای اینچئون

اینچئون شهری است ساحلی که آب و هوای قاره‌ای مرطوب دارد. از ویژگی‌های این نوع آب و هوا اختلاف شدید دما در فصول سال است بطوریکه تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد و خشک دارد.
به هر صورت هرچهار فصل را می‌توانید در این شهر بندری تجربه کنید.

تاریخچه اینچئون

تاریخ مکتوب اینچئون به سال ۴۷۵ میلادی می‌رسد، زمانی که پادشاه Jangsu از سلسله‌ی Goguryeo تصمیم به استقرار در تپه‌ی Munhak فعلی گرفت. در این زمان شهر به نام Michuhol شناخته می‌شد اگرچه بعدها چندین بار تغییر نام داد تا اینکه در سال ۱۴۱۳ به نام فعلی یعنی اینچئون مشهور شد.
اینچئون فعلی ترکیبی از شهر قدیمی که شامل مناطق جنوبی فعلی است و نیز ادغام شهر Siheung در شمال می‌شود. اینچئون مرکز آغاز جنگ روسیه و ژاپن نیز محسوب می‌شود چراکه جنگ مشهور Chemulpo در بندری به همین نام روی داد. طی این جنگ که البته در چندین مرحله و بین امپراطوری‌های قدرتمند آن زمان یعنی ژاپن و روسیه رخ داد، شبه‌جزیره کره تحت الحمایه‌ی ژاپن گردید و روسیه از ادعای خود بر این مناطق عقب نشینی نمود.
از دیگر وقایع مهم رخ داده در این شهر می‌توان به نمایشگاه تجارت بین‌المللی در سال ۲۰۰۹ اشاره نمود که به مدت ۸۰ روز ادامه داشت.
همچنین می‌توان به برگزاری اجلاس گروه G20 در سال ۲۰۱۰،  سومین کنفرانس کشورهای جهان سوم در سال ۲۰۱۱، فستیوال هنر معاصر زنان اینچئون و نیز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اشاره نمود.

خرید در اینچئون

خرید بدون پرداخت مالیات مضاعف و حق گمرکی یکی از ویژگی‌های برخی فروشگاه‌های این شهر است که سبب شده تا خرید کالاهای کره‌ای را کمی مقرون به صرفه کنند. این فروشگاه‌ها که با عبارت Duty Free مشخص هستند در فرودگاه بین‌المللی این شهر و نیز برخی نقاط شهر قابل مشاهده‌اند.
فرودگاه این شهر حدود ۹۰ مغازه با این شرایط دارد که برای خرید مناسب‌ بوده و انواع کالاهای الکترونیکی وحتی کتاب را به فروش می‌رسانند.
بدین منظور با در دست داشتن گذرنامه می‌توانید به طبقه سوم ساختمان این فرودگاه مراجعه کنید.

غذا و رستوران در اینچئون

اگر غذاهای معمول و فست‌فودهای سبک غربی را دوست دارید به تعداد زیادی در نقاط مختلف شهر می‌توانید آنها را پیدا کنید ولی اگر غذاهای سنتی و محلی کره‌ای را می‌خواهید مزه کنید توجه داشته باشید که به سختی می‌توان رستورانی را پیدا کرد که خدمه‌اش انگلیسی بلد باشند. به هر صورت چند منطقه و رستوران مشهور را نام می‌بریم:
مرکز هنرهای زیبا و منطقه‌ی Bupyeong: دو منطقه‌ی اصلی خوش‌اشتهای شهر اینچئون محسوب می‌شوند که چندین رستوران ایتالیایی و امریکایی را نیز می‌توانید در آنها پیدا کنید.
محله‌ی چینی‌ها: محله‌ی شلوغ چینی‌های شهر است که مثل تمام این محله‌ها در بیشتر شهرهای شلوغ دنیا برای غذاخوردن نیز گزینه‌ی ارزان و مناسبی است به شرط اینکه غذای باب میل خود را بیابید. در این محله رستورانی به سبک غربی‌ها نیز وجود دارد که خدمه‌اش انگلیسی نیز صحبت می‌کنند. این رستوران به نام «شهر در مه» به خاطر نان‌های خانگی مخصوص خود و استیک‌های خوشمزه‌اش مشهور شده است.
محله‌ی SongDo: در این منطقه چندین رستوران مشهور وجود دارد که اغلب غذاهای کره‌ای و ژاپنی سرو می‌کنند. چند نمونه از این رستوران‌ها عبارتند از Kyungbokung, Nagoya, Sapporo

امینت و سلامت در اینچئون

این شهر از لحاظ بهداشتی در رتبه‌ی بالایی قرار داشته و استانداردهای بالایی را کسب نموده است. از نظر امنیتی و نرخ جرائم نیز مشکل خاصی ندارد و مردم در امنیت بالایی به زندگی مشغولند. با این حال همواره رعایت نکات بهداشتی و امنیتی عمومی توصیه می‌شود.

نام‌های دیگر: 
Inchon

افزودن دیدگاه جدید