قوانین و شرایط استفاده از وبسایت

کلیات

محدوده‌ی خدمات‌رسانی وبسایت فرنگ، محدود به اطلاع‌رسانی شخصی و غیر اضطراری است.
وبسایت فرنگ طبق و تحت حمایت قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و در عین حال، خود را ملزم به رعایت قوانین بین‌المللی در خصوص قانون کپی‌رایت می‌داند.
اطلاعات گردشگری در وبسایت فرنگ، برای استفاده‌ی شخصی و با رعایت شرایط استفاده از خدمات، مجاز بوده و بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
وبسایت فرنگ مجاز به ارائه آگهی در بستر نمایش اطلاعات می‌باشد.
پیرو هدف اصلی وبسایت فرنگ که گردآوری و انتشار اطلاعات گردشگری است، درج دیدگاه‌هایی مغایر با این هدف و یا مغایر با قوانین یا عرف اخلاقی جمهوری اسلامی ایران و شئونات مذهبی در وبسایت فرنگ مجاز نمی‌باشد.
وبسایت فرنگ به مقتضای هدف اصلی‌اش هیچ‌گونه جهت‌گیری سیاسی ندارد و درج دیدگاه و یا نوشته‌هایی با محتوای سیاسی در آن مجاز نمی‌باشد.
دیدگاه وبسایت فرنگ در مورد مسائل سیاسی و سرزمینی کشورهای دیگر بر اساس دیدگاه دولت محترم جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و وبسایت فرنگ خود را مجاز به جهت‌گیری در این مورد نمی‌داند.
وبسایت فرنگ حق تغییر مفاد قوانین استفاده از خدمات را برای خود محفوظ می‌دارد. اگرچه این تغییرات از طریق وبسایت به اطلاع همگان خواهد رسید.

 

حریم خصوصی کاربران

وبسایت فرنگ می‌تواند به کاربران نام کاربری و گذرواژه و امکاناتی به منظور معرفی خود اختصاص دهد. اطلاعات شخصی کاربران برای وبسایت فرنگ محترم و محرمانه تلقی گردیده و این اطلاعات مورد استفاده غیرمجاز قرار نخواهد گرفت و صرف‌نظر از حکم قضایی توسط مراجع ذی‌صلاح، اطلاعات شخصی کاربران در اختیار «طرف سوم» قرار داده نخواهد شد.
هرگونه نفوذ به سایت و دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران و استفاده از آنها به هر منظوری، ناقض قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران است و وبسایت فرنگ حق خود جهت پیگیری مسئله در دادگاه را محفوظ می‌دارد.
ارسال اطلاعات ناخواسته از طرف کاربر به دیگر کاربران، به هر دلیلی ناموجه است و وبسایت فرنگ حق خود جهت مسدود کردن حساب کاربری شخص متخلف را محفوظ می‌دارد.
اطلاعاتی که به عنوان نظر، نوشته، عکس، فیلم، پیشنهاد، و پرسش و پاسخ که توسط شما به عنوان کاربر در وبسایت منتشر می‌شود، اولا مشمول حقوق حریم شخصی شما نیست، ثانیا، مسئولیت بعدی آن به عهده‌ی خود شما است، ثالثا، این اطلاعات تحت مالکیت وبسایت فرنگ بوده که می‌تواند آزادانه از آن بهره ببرد.
استفاده‌ی کاربران از فضای دیدگاه صفحات و دیگر امکانات در اختیار کاربر، جهت تبلیغات و منافع تجاری ممنوع است.

 

کپی‌رایت و بازنشر مطالب وبسایت فرنگ

تمامی محتویات وبسایت فرنگ از جمله، متن‌ها، لوگو‌ها و نمادهای گرافیکی، و همچنین قالب وبسایت جزو دارایی‌های معنوی وبسایت فرنگ بوده و توسط قوانین حمایت از حقوق معنوی و کپی‌رایت در ایران و قوانین بین‌المللی محافظت می‌شوند.
تلفیق (به معنی جمع‌آوری، مرتب‌سازی و گردهم‌آوری) محتویات این سایت منحصرا متعلق به وبسایت فرنگ است.
استفاده از مطالب مندرج در وبسایت فرنگ در رسانه‌های برخط، تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه و یا صفحات مربوطه امکان‌پذیر است. میزان استفاده از مطالب وبسایت فرنگ در رسانه‌های برخط محدود بوده و نباید ساختار وبسایت فرنگ بر اساس محتوای موجود در وبسایت به هر شکلی پیاده‌سازی شود.
چاپ مطالب تالیف شده در وبسایت فرنگ و یا استفاده از آنها در هر رسانه‌ی دیگر تنها با اجازه‌نامه‌ی کتبی از طرف صاحبان وبسایت فرنگ امکان‌پذیر است.

 

رفع مسئولیت

وبسایت فرنگ جهت حفظ حقوق مولفین، ناچار به ذکر منابع استفاده‌شده برای محتوای وبسایت می‌باشد. وبسایت فرنگ مسئولیتی بابت اطلاعات مندرج در صفحات لینک‌شده ندارد.
اطلاعات موجود در وبسایت فرنگ با استفاده از منابع آزاد در اینترنت تالیف شده است. گرچه این اطلاعات با مقایسه منابع مختلف گردآوری شده است، اما با توجه به گستردگی اطلاعات، وبسایت فرنگ مسئولیتی در قبال عدم صحت اطلاعات ندارد.
اطلاعات مربوط به نرخ برابری ارزهای خارجی و همچنین پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌ها از وبسایت‌های مربوطه استخراج می‌شوند. با توجه به احتمال اشتباه در تحلیل داده‌های این منابع، وبسایت فرنگ مسئولیتی از این بابت ندارد.
وبسایت فرنگ مسئولیتی بابت دیدگاه‌ها و مطالب نوشته‌شده توسط کاربران ندارد و مسئولیت نوشته‌های کاربران، متوجه خود ایشان است.
هرچند به دلایل مدیریتی، تاکنون امکانات ارتباط داخلی بین کاربران در وبسایت فرنگ تعبیه نگشته است، با اینحال وبسایت فرنگ هیچ مسئولیتی بابت ارتباط کاربران وبسایت نمی‌پذیرد.
وبسایت فرنگ به منظور گردآوری اطلاعات گردشگری پایه‌گذاری شده است. استفاده از بستر وبسایت به منظور برقراری ارتباط و یا هماهنگی سفر مجاز نمی‌باشد و وبسایت فرنگ مسئولیتی از این بابت ندارد.
اطلاعات و مطالب وبسایت فرنگ "همانطور که هست" بوده و هیچیک از اطلاعات و مطالب آن با هدفی خاص، یا برای کاربرانی با نیازها و موقعیت‌های ویژه طراحی و گنجانده نشده است. همچنین وبسایت فرنگ هیچ گونه مسئولیتی در قبال نتایج حاصل از استفاده از وبسایت یا سایت‌های لینک‌شده در آن از جهت دقت، صحت، زمان‌بندی قابلیت اطمینان و یا سایر موارد مشابه نخواهد داشت.
وبسایت فرنگ هیچ مسئولیتی در برابر خطاها یا اشتباهات موجود در ضوابط و شرایط خدمات‌رسانی و همچنین در وبسایت(مستقیم یا غیرمستقیم، ضررو وزیان یا از دست دادن قسمتی از منفعت) نخواهد داشت. بنابراین وبسایت فرنگ از هر گونه ادعای برخاسته از اظهارات یا مطالب وبسایت مبرا خواهد بود.
لینک‌های موجود در وبسایت فرنگ فقط برای ذکر منبع و یا راحتی بیشتر کاربران طراحی شده و محتویات مذکور و همچنین تغییرات اطلاعات در آنها خارج از کنترل وبسایت فرنگ بوده و ذکر آنها به عنوان منبع دلیل بر تایید آن وبسایت لینک‌شده نمی‌باشد و وبسایت فرنگ مسئولیتی در قبال محتویات و نتایج حاصل از استفاده از آنها نخواهد داشت.
وبسایت فرنگ جهت جبران هزینه‌های سرمایه‌گذاری و نگهداری خود و همچنین کسب منافع تجاری، اقدام به درج آگهی در وبسایت می‌نماید. اگرچه پیش از درج آگهی، نسبت به اعتبار صاحب آگهی اقداماتی انجام می‌شود، با اینحال، بر عهده‌ی کاربران و یا بازدیدکنندگان است که با استفاده از روش‌های مقتضی، اطمینان لازم را از صحت ادعای آگهی‌دهندگان به دست آورند. و مسئولیت خرید سرویس و یا خدمات و یا هرگونه ضرر احتمالی، بر عهده‌ی خود شخص است و وبسایت فرنگ از هر گونه ادعای ضرر ناشی از آگهی‌های اعلان شده در وبسایت، مبرا خواهد بود.
وبسایت فرنگ به منظور گردآوری اطلاعات معمول گردشگری پایه‌گذاری شده است و مرجعی برای کسب اطلاعات اضطراری نمی‌باشد.

 

موارد دیگر

استفاده از سایت به هر روشی اعم از "page-scrape" , "robot" , "spider" یا سایر ابزارهای اتوماتیک، برنامه، الگوریتم یا مراحل دستی مشابه برای دستیابی، مالکیت، کپی یا هدایت قسمتی از وبسایت فرنگ جهت استفاده یا صدمه یا قصد ایجاد ضرر به وبسایت فرنگ یا اضرار غیر، ممنوع می‌باشد.
به‌کارگیری هر روشی برای فراگیری ساختار وبسایت فرنگ یا تلاش برای کسب اجزا، اسناد یا اطلاعات وبسایت ممنوع می‌باشد.
دسترسی غیرمجاز به هر یک از قسمت‌ها یا مشخصات وبسایت فرنگ یا اطلاعات کاربران آن یا سایر سرویس‌های ارائه‌شده آن از طریق هک کردن، رمزگشایی و نیز سایر روش‌های غیرمجاز ممنوع و وبسایت فرنگ پیگیری جدی از طریق مراجع قضایی ذی‌صلاح را حق خود می‌داند.