نام رسمی: 
گرجستان
پایتخت: 
تفلیس
واحد پولی: 
لاری
تاریخ و ساعت محلی: 
Asia/Tbilisi
آدرس سفارت : 
تهران، خیابان ‏شهید کلاه‌دوز(دولت)، خیابان ‏قلندری، کوچه هشتم، شماره ۹‏ - تلفن: ۲۲۶۰۴۱۵۴
پیش‌شماره تلفنی: 
+۹۹۵
Body: 

گرجستان کشوری زیبا در جنوب رشته‌کوه قفقاز و در همسایگی ارمنستان و جمهوری آذربایجان، کشورهای قفقاز جنوبی را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، گرجستان با ترکیه و فدراسیون روسیه نیز مرز زمینی دارد.
گرجستان از سمت غرب در کنار دریای سیاه امتداد یافته است که ترکیب مجاورت در کنار دریای سیاه و رشته کوه های قفقاز، مناظر طبیعی بسیار چشم‌نوازی را فراهم آورده است. چهارفصل بودن و داشتن آب و هوای بسیار متنوع از دیگر خصوصیات ممتاز این کشور است. بطوری‌که در تابستان‌های نیمه‌شرجی باتومی، نقاطی از این کشور شاهد بارش باران و برف هستند.

گرجستان

باتومی شهر ساحلی زیبا و به عنوان سومین شهر بزرگ گرجستان و بزرگ ترین شهر بندری، در منطقه «آجارا» که منطقه‌ای خودمختار و مسلمان‌نشین است، در جنوب غربی گرجستان و همسایگی ترکیه قرار دارد. گرجستان در کنار طبیعت زیبا دارای بناهای تاریخی همچون کلیساهای کهن نیز می‌باشد. در حقیقت گرجی‌ها دومین ملت بعد از ارمنی‌ها بودند که مسیحیت را در سال ۳۳۷ میلادی به عنوان دین رسمی خود برگزیدند.
بدلیل نزدیکی گرجستان، هزینه‌های پایین مسافرت به این کشور و همینطور مهمان‌نوازی گرجی‌ها، هرساله به تعداد مشتاقان ایرانی سفر به این کشور افزوده می‌شود که معمولا از دو مسیر زمینی و با گذر از ارمنستان و یا گذر از مرز ترکیه و نیز به طریق پرواز هوایی به گرجستان سفر می‌کنند.

دیدگاه‌ها

تصویر سعید

گرجی ها اصلا هم مهمان نواز نیستن.مخصوصا با ایرانی ها رابطه خوبی ندارن.غذاهاشون افتضاحه و با مزاج ایرانی ها سازگار نیست.

افزودن دیدگاه جدید