تفریح و سرگرمی در گرجستان

Body: 

خرید در گرجستان

واحد پول گرجستان «لاری» نام دارد که هر لاری نیز برابر ۱۰۰ تتره است. یکی از مزایای گرجستان، هزینه‌های مناسبی است که در طی اقامت در این کشور خواهید داشت.
قیمت کالاها در گرجستان بواسطه حضور این کشور در سازمان تجارت جهانی نسبتا ارزان است. کالاهایی که علاوه بر اجناس عمومی می‌توانید تهیه کنید عبارت اند از:
طلا و جواهرات: جواهرات - غیر از طلا - در این کشور قیمت پایینی دارند، چرا که معادن این کشور بسیار غنی است. کیفیت این جواهرات نیز بسیار بالاست، بطوری‌که بسیاری از گردشگران تنها برای خرید جواهرات به آنجا سفر میکنند. برای خرید جواهرات به مکان‌های معتبر مراجعه نمایید و قیمت کالای مورد نظر خود را در فروشگاه‌های مختلف چک نمایید.

 

پول گرجستان
تابلوهای نقاشی: گرجستان نقاشان زنده بسیار معروفی دارد که تابلوهایی با کیفیت عالی و قیمت مناسب را بفروش می‌رسانند.
فرش و گلیم: معمولا در حاشیه‌ی شهرها بازارهای فرش فروشی بنا شده است که با قیمت مناسب و کیفیت خوبی اقدام به عرضه فرش و گلیم می‌کنند. گرچه باز هم پیشنهاد ما به شما خرید فرش‌های زیبای دستباف مناطق ایران است.

غذا و رستوران در گرجستان

آشپزی گرجستان ویژگی های خاص خود را داراست. کوهستانی‌بودن اغلب نقاط این کشور و وجود مراتع حاصلخیز و سرسبز سبب گسترش استفاده از محصولات دامی شده است. بطوری‌که گوشت گوسفند، انواع پرندگان اهلی و وحشی و لبنیات نقش ویژه‌ای در آشپزی گرجی ایفا میکنند. این محصولات اگرچه کیفیت بسیار بالا داشته و کاملا طبیعی هستند، قیمت بسیار پایینی نسبت به دیگر کشورها دارند. هنگام سفر به این کشور از خرید میوه‌های گرجستان غفلت نکنید. نکته قابل توجه دیگر مهمان‌نوازی مردم این کشور مخصوصا در مقابل اتباع خارجی است. هیچ وقت دعوت یک گرجی برای صرف غذا را رد نکنید چراکه نسبت به خود احساس توهین می‌کند. غذاها و نوشیدنی‌های خانگی گرجی بسیار متنوع است و به احتمال زیاد طعم غذاها را سال‌ها به یاد خواهید داشت.
برای نمونه چند غذای معروف گرجی را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم:

 

رستوران گرجستان

  • غذای ملی گرجستانی‌ها: این غذا شامل خاچاپوری (ترکیبی از پنیر و نان) و همینطور خینکالی (تکه های بزرگ گوشت سرخ شده ادویه دار) می‌شود و بسیار محبوب است. مردم محلی این غذا را بدون استفاده از هیچ گونه وسیله‌ای و توسط دست میل می‌کنند.
  • متسوادی: گوشت بریان‌شده‌ی گوسفند با سس ترش‌مزه‌ای که بر رویش سرو می‌شود. در بشقاب (بهتر است بگوئیم سینی) این غذا می‌توان سیر و گردو سبزی‌هایی چون شوید و گشنیز را مشاهده نمود.
  • ghvezeli: غذایی سبک که ترکیبی از گوشت، سیب‌زمینی و پنیر و گاهی سبزی است که در اغذیه فروشی‌ها و بوفه‌ها به وفور بفروش می‌رسد و بسیار پر طرفدار است.

افزودن دیدگاه جدید