نام رسمی: 
تایلند
پایتخت: 
بانکوک
واحد پولی: 
بات
تاریخ و ساعت محلی: 
Asia/Bangkok
آدرس سفارت : 
تهران، بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک ۴- تلفن: ۷۷۵۳۱۴۳۳
پیش‌شماره تلفنی: 
+۶۶
Body: 
تایلند یکی از مهمترین کشورهای توریستی جنوب شرق آسیاست، کشوری با آب و هوای گرمسیری و سواحل زیبا و بکر، در کنار فرهنگ و تاریخ کهن. سواحل طلایی به همراه درختان نخل خمیده بر ساحل، جنگل‌های بارانی و معابد بودایی از مهمترین شاخصه‌های گردشگری تایلند می‌باشند.

تایلند با کشورهای مالزی، کامبوج، برمه، لائوس مرز زمینی دارد. سواحل تایلند نیز در کنار خلیج تایلند و دریای آندامان امتداد می یابند. تایلند دارای آب و هوای گرمسیری با سه فصل گرم و خشک، بارانی و خنک می‌باشد. اما باید توجه داشته باشید که حتی در فصل خنک سال نیز معمولا دما از ۲۵ درجه سانتیگراد پایین‌تر نمی‌آید. بنابراین برای تصمیم گیری برای سفر به تایلند و دیگر کشورهای گرمسیری به زمان سفر خود توجه فرمایید. بطور مثال در ماه‌های تابستان، زمان باران‌های موسمی و شدید در تایلند است که معمولا عصرها یا در شب می‌بارند.
تایلند دارای نظام پادشاهی مشروطه می باشد و نام رسمی آن، پادشاهی تایلند است. نام تایلند تا سال ۱۹۴۹ سیام بود و بعد از آن طی یک بیانیه رسمی نام آن به تایلند تغییر یافت. کلمه «تای» غیر از اینکه نام قوم غالب تایلند است، در زبان تایلندی به معنای آزادی ست. اکثریت مردم تایلند از قوم «تای» و دارای مذهب بودایی‌اند.
از مهمترین شاخصه‌های فرهنگ و زندگی در تایلند، غذای تایلندی است.

افزودن دیدگاه جدید