نام رسمی: 
جمهوری ترکیه
پایتخت: 
آنکارا
واحد پولی: 
لیره ترکیه
تاریخ و ساعت محلی: 
Europe/Istanbul
آدرس سفارت : 
تهران، خیابان فردوسی، پایین‌تر از چهار راه استانبول (تقاطع خیابان فردوسی و جمهوری)، شماره ۳۳۷
تلفن: ۳۵۹۵۱۱۰۰
پیش‌شماره تلفنی: 
+۹۰
Body: 

ترکیه همسایه‎ی شمال‌غربی ما، به واسطه‌ی طبیعت زیبا و بناهای تاریخی و همچنین عدم نیاز به ویزا برای ورود برای ایرانیان و هزینه‌های نسبتا پایین، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری خارجی ماست. همینطور اشتراکات زبانی بخشی از مردم ایران و فرهنگ نسبتا شرقی ترکیه، این کشور را مورد توجه گردشگران ایرانی قرار داده است. از نظر جغرافیایی ترکیه را در منطقه اوراسیا طبقه بندی میکنند. تنها بخش کوچکی از ترکیه، از نظر جغرافیایی در داخل اروپا واقع است، اما به واسطه تلاش این کشور برای ورود به اتحادیه اروپا و همچنین تغییرات ایجاد شده در زندگی روزمره باعث شده است در بیشتر مراجع گردشگری از ترکیه به عنوان کشوری اروپایی یاد کنند.

 

استانبول

 

از دیگر مزایای ترکیه برای ایرانی‎ها، امکان ورود به این کشور به طرق مختلف است. از اتوبوس و قطار گرفته، تا ماشین شخصی و یا حتی پیاده. همینطور شهرهای ترکیه و بخصوص استانبول مقصد بیشترین پروازهای چارتر خطوط هوایی در ایران است.

گرچه به واسطه بمب‌گذاری‌ها و حملات اخیر در شهرهای مختلف ترکیه، بخصوص استانبول، صنعت گردشگری ترکیه با مشکلات جدی مواجه شده، اما با وجود هشدارهای مختلف، هنوز ایرانیان بسیاری به ترکیه سفر می‌کنند:

دیدگاه‌ها

تصویر sean

سلام خیلی دوست دارم ترکیه رو از نزدیک ببینم بخصوص رفتار این مردمان فرهیخته با حیوانات که زبانزد خاص و عام شده

افزودن دیدگاه جدید