ویزای ترکیه

Body: 

ترکیه از جمله کشورهایی است که ایرانی‌ها برای ورود به آن نیازی به ویزا ندارند. از این رو کسانی که به منظور گردشگری و یا از کشورهایی که بدون نیاز به اخذ ویزا به ترکیه وارد می‌شوند، می‌توانند حداکثر به مدت ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند. به این صورت که بعد از طی این مدت، به مدت سه ماه از ترکیه خارج‌شده و سپس امکان ورود به ترکیه به مدت ۹۰ روز دیگر را خواهند داشت. این محدودیت به منظور کنترل اقامت غیرمجاز اتباع دیگر کشورها در ترکیه ایجاد شده است.

سفارت ترکیه

توجه داشته باشید که این اجازه اقامت نود روزه در ترکیه، توریستی می‌باشد و نمی‎توانید از طریق آن اقدام به تحصیل دانشگاهی و یا کار نمایید. اگر قصد اقامت در ترکیه برای بیشتر از سه ماه دارید، باید از مراجع قانونی سفارت ترکیه در ایران، مجوز لازمه را اخذ نمایید.
 

آدرس‌های مرتبط با سفارت ترکیه

آدرس سفارت: تهران، خ فردوسي، چهارراه استانبول،  پلاك ۳۳۷
تلفن:  ۳۵۹۵۱۱۰۰-۳۳۱۱۱۲۰۲-۳۳۱۱۵۳۵۱
فاكس: ۳۳۱۱۷۹۲۸-۳۵۹۵۱۱۳۶

آدرس کنسولگری ترکیه در شهر ارومیه: ابتدای خیابان شهید بهشتی، پلاک ۳۰
تلفن:  ۳۴۷۸۷۷۰

آدرس کنسولگری ترکیه در شهر تبریز:  ولي عصر، خيابان فروغي، فلکه همافر، کوچه فرهنگيان، پلاک ۸
تلفن: ۳۰۰۱۰۷۰ الی ۷۱ (۰۴۱۱)

وبسایت رسمی رایزن فرهنگی و توریستی سفارت ترکیه در ایران: gototurkey.ir
وبسایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه: iranembassy-tr.ir
وبسایت کنسولگری ترکیه در ارومیه: urumiye.bk.mfa.gov.tr
 

نکات عمومی و کلی در مورد پاسپورت

برای ورود به هر کشوری، گذرنامه شما باید بیشتر از شش ماه اعتبار داشته‌باشد. هنگام خروج از ایران و بعد از عبور از قسمت گذرنامه، حتما نسبت به ممهور شدن گذرنامه‌تان به مهر خروج اطمینان حاصل‌کنید. همچنین بعد از ورود به کشور مقصد نسبت به ممهور شدن گذرنامه به مهر ورود مطمئن شوید. به علت اینکه، حتی اگر اشتباه و کم‎کاری از جانب مامور ورود و خروج باشد، مسئول نهایی شما هستید و با اتهاماتی چون ورود غیرقانونی مواجه‌خواهید‌شد.

افزودن دیدگاه جدید