هتل و اقامت در ترکیه

Body: 

 مکان‌های اقامتی ترکیه در انواع و کیفیت‌های مختلفی از پنج‌ستاره گرفته تا چادرهای بزرگ موقتی را شامل می‌شوند که بسته به توانایی مالی خود می‌توانید از آنها بهره ببرید.‏ همینطور در شرایط آب و هوایی مختلف می‌توانید اقامت‌گاه‌های متنوعی را در این کشور پیدا کنید که ارزان‌تر از هتل‌های بزرگ باشند. با این حال تاکید می‌کنیم به قوانین محلی در مورد اقامت موقتی مراجعه کرده و از پلیس ناحیه در مورد امنیت منطقه مورد نظر و نیز موارد قانونی کسب اطلاع نمایید.

هتل: اغلب شهرهای بزرگ ترکیه دارای هتل‌های پنج‌ستاره بین‌المللی مانند هیلتون، شرایتون، ریتزا-کارلتون و ...هستند و از این ‏نظر محدودیتی وجود ندارد. البته می‌توان خانه‌های ییلاقی نیز در بیرون از شهرها پیدا کرد که بعضا داری امکاناتی چون ‏استخر و باغ خصوصی هستند ولی طبیعتا بسیار گرانتر تمام می‌شوند.         

هتل هیلتون استانبول 

پانسیون: بسته به امکاناتی که در اختیار مهمانان قرار می‌دهند، قیمت‌های متفاوتی دارند اگرچه به نسبت ارزان تر از هتل‌ها هستند. همینطور امکان اجاره یک خانه به طور کامل با امکانات ضروری نیز وجود دارد. گاهی می‌توان با مبلغی تقریبا نصف یا حتی یک سوم اقامت در هتل‌ها، یک خانه را با دو اتاق خواب و آشپزخانه و دیگر امکانات ضروری اجاره کرد.
مهمان‌خانه (Hostel): چیزی شبیه به مسافرخانه‎های موجود در ایران، برای اقامت ارزان در اتاق‌هایی با چندین تخت که دارای حمام و دستشویی مشترک هستند. قبل از رزرو اینگونه مکان‎های اقامتی نسبت به مختلط‎‌بودن و یا نبودن اتاق پرسش نمایید. با توجه به شرایط مسافرخانه، ممکن است با مشکلات بهداشتی در اینگونه مکان‌ها مواجه شوید.
کمپ: از دیگر مکان‌های اقامتی کمپ‌های موقتی با امکاناتی چون آب لوله کشی و برق هستند. از آنجا که چادر زدن در داخل شهرها اغلب ممنوع هست، این کمپ‌های تقریبا رایگان بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند. البته اگر می‌خواهید در داخل شهر چادر بزنید، قبل از هر کاری از مقامات محلی یا پلیس در مورد مجاز‌بودن یا نبودن این کار سوال کنید.

 کمپینگ در استانبول
در بعضی شهرها شاید بتوانید کاروان هم برای اقامت پیدا کنید که خوب کمی سخت است. تنها تعداد کمی نزدیک فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در استانبول باقی مانده که آنها هم متعلق به سه دهه‌ی قبل هستند!
اگرو توریسم: "توریسم بر پایه کشاورزی" در ترکیه محدود است. با این‌حال مزارعی در سطح کشور موجودند که می‌توانید در اتاق‎های مربوط به آن ساکن شوید و از محصولات کشاورزی تازه استفاده نمایید و یا در عوض مکان اقامت و غذا به صاحب مزرعه در کارها کمک کنید.

افزودن دیدگاه جدید