تفریح و سرگرمی در کره جنوبی

Body: 

خرید در کره جنوبی

واحد پول کره جنوبی وون است. سکه‌های ۱۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۵۰۰ وونی و اسکناس ها از ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ وجود دارد. اگرچه عابربانک‌های بسیاری در سطح شهر وجود دارد اما به جز عابربانک‌های جهانی مخصوص و عابربانک‌های سیتی‌بانک (citibank) بقیه کارت‌های خارجی را نمی‌پذیرند.
هزینه‌ها در کره نسبت به دیگر کشورهای آسیایی گران است اما در مقایسه با کشورهای غربی و همچنین کشورهای توسعه یافته ای همچون ژاپن ارزان تر است. چانه‌زدن و تخفیف گرفتن در مغازه‌ها به خصوص در بازارهای محلی و روباز عادی است و توصیه می‌شود.
کره جنوبی مرکز گیاه بسیار پرفایده «جین سینگ» است و علاوه بر خود گیاه محصولات بسیار متنوعی با طعم این گیاه از جمله چای «جین سینگ» و بسیاری محصولات دیگر نیز در این کشور دیده می‌شود. سوغاتی های متنوع بسیاری نیز در مغازه های این کشور از جمله عروسک های سرامیکی با طرح های بسیار جالب که بیان کننده احساسات مختلف انسان هستند، کایت های کاغذی زیبا، لباس های محلی و بسیار سوغاتی های دیگر به چشم می خورد.

غذا و رستوران در کره جنوبی

غذاهای کره‌ای در خارج از این کشور نیز از شرق آسیا گرفته تا آمریکا غذاهایی پر طرفدارند. این غذا بیشتر شامل برنج و سوپ هستند. ماهی و گوشت نیز در وعده های غذایی آنها بسیاردیده می‌شود. غذای معروف کیمچی با کلم و چیلی طعم دلپذیری دارد و در کنار بسیاری از وعده های غذایی آنها دیده می‌شود. این غذا در بین کره ای بسیار محبوب است و حتی هنگام سفر به خارج از کشور نیز بسیاری از کره ای ها مقداری این غذا را با خود می برند!
کره ای ها عادت دارند با چوب های غذا خوری غذای خود را صرف کنند اما برخلاف دیگر کشورهای آسیای شرقی چاپ استیک (chopsticks) های آنها فلزی است. نحوه قرار دادن این چوب ها پس از پایان غذا نیز معانی متفاوتی دارد. برای مثال ایستاده نگه داشتن چوب ها در کاسه برنج معمولا نشانه خوبی نیست و بهتر است چوب ها را ایستاده قرار ندهید.
 غذافروشی های متفاوتی در کوچه و خیابان دیده می‌شود. بانسیک ها معمولا غذاهای میان وعده ارزان را ارائه می‌دهند که سریع نیز آماده می‌شود. کاگیجیپ که به معنای خانه گوشت است و هویجیپ که به معنای خانه ماهی است از دیگر رستوران های پرطرفدار این کشور است. در کنار این رستوران ها، فروشگاه های بزرگ نیز رستوران ها و غذاخوری های کوچک و بزرگ خود را دارند و غذاهای مختلفی را در منوی خود ارائه می‌دهند.

افزودن دیدگاه جدید