هتل و اقامت در کره جنوبی

Body: 
در کشور کره جنوبی انواع اقامت‌گاه‌ها و هتل‌ها با قیمت‌های متنوع و امکانات مختلف وجود دارد که می‌توانید با توجه به بودجه درنظر گرفته، انتخاب کنید.

هتل

انواع هتل‌های مجلل پنج ستاره تا هتل‌های ارزان‌قیمت را می‌توان در این کشور یافت که هرکدام امکانات خاص خود را ارائه می‌دهند و اتاق‌هایی به سبک غربی و یا کره‌ای را می‌توان تقریبا در همه‌ی آنها مشاهده نمود.
اتاق‌های سبک کره‌ای دارای سیستم حرارتی به نام Ondol هستند که کف اتاق را گرم می‌کنند. این اتاق‌ها تخت‌خواب ندارند بلکه مثل خانه‌های ایرانی رخت‌خوابی پهن شده و میز و مبل‌ها نیز ارتفاع بسیار کمی دارند. البته اتاق‌های به سبک غربی نیز در هتل‌های این کشور وجود دارد منتها بسیاری ترجیح می‌دهند سبک زندگی کره‌ای به طور کلی شرقی‌ها را امتحان کنند.

متل

یکی از ارزان‌ترین اقامت‌گاه‌های این کشور هستند که به Yeogwan هم معروفند ولی با سبک متل‌های غربی تفاوت دارند. ارزانی و تخت‌خواب بزرگ به همراه تلویزیون از ویژگی‌های این متل‌ها هستند. علامت «♨» نشان‌دهنده متل است و در هر ایستگاه ترن یا ترمینال اتوبوس‌های بین‌شهری می‌توانید با کمی قدم زدن در اطراف یکی از این متل‌ها را پیدا کنید.

مسافرخانه‌ها

مسافرخانه‌های کره برای ارزان‌تر کردن خدمات خود برخی موارد همچون تلویزیون، اینترنت، آشپزخانه و حمام را اشتراکی کرده‌اند اگرچه اتاق‌های خصوصی را نیز می‌توان با قیمت بالاتری نسبت به اتاق‌های معمولی پیدا کرد. به هر صورت این اماکن اقامتی، گزینه‌ی دیگری برای مسافران و گردشگران است.
سایر اماکن اقامتی همانند خانه‌های اجاره‌ای یا اتاق‌های اجاره‌ای را نیز می‌توان در برخی مناطق با قیمت خوبی پیدا کرد. بعد از جام‌جهانی فوتبال در سال ۲۰۰۲ بسیاری از مردم کره از این امر درآمد خوبی کسب کرده‌اند.

افزودن دیدگاه جدید