گوانگجو - کره جنوبی

توضیح اولیه: 

گوانگجو یا کوانگجو یکی از شهرهای کره‌ی جنوبی است. در کره جنوبی گوانگجو را شهر هنر و مد می‌نامند چراکه در جای جای این شهر آثار هنری بسیاری در معرض دید عموم قرار دارد و از لحاظ صنعت مد و پوشاک نیز پیشرفته است.

متن اصلی: 

گوانگجو به عنوان ششمین شهر پرجمعیت کره در منطقه‌ی حاصلخیز قرار دارد و به خاطر سنت آشپزی غنی خود نیز شهرت یافته است. همچنین این شهر سیاسی‌ترین شهر کره‌جنوبی است که آغازگر اغلب حرکت‌های اعتراضی این کشور بوده و سطح سواد سیاسی اجتماعی مردم آن بسیار بالاست.

سفر به گوانگجو

هواپیما: از فرودگاه این شهر می‌توان به شهرهای سئول و جیجو پرواز کرد اما بسیاری از مسافرانی که عجله‌ی زیادی ندارند سفر با اتوبوس را ترجیح می‌دهند.
بخش زیادی از فرودگاه گوانگجو متعلق به نیروی هوایی ارتش کره و بخشی نیز در اختیار نیروی‌های نظامی آمریکایی قرار دارد. اگر قصد سفر هوایی دارید توصیه می‌شود به اینچئون یا شهر Gimhae رفته و از فرودگاه آن شهرها استفاده نمایید.
ترن: سریع‌ترین روش مسافرت از سئول به شهر گوانگجو استفاده از ترن‌های Korail و KTX است که در چند نوبت طی یک روز به این شهر حرکت می‌کنند. این سفر حدود ۳ ساعت به طول انجامیده و هزینه‌ای تقریبا معادل ۳۳ تا ۳۹ هزار وون کره خواهد داشت.

اتوبوس: ترمینال بین‌شهری گوانگجو مدرن و پیشرفته بوده و سرویس‌های به سراسر کشور برقرار نموده است. این ترمینال اتوبوسی بسیار شبیه فرودگاه بوده و تقریبا در مرکز شهر قرار دارد.
هزینه‌ی خط گوانگجو-سئول از ۱۸ هزار تا تقریبا ۲۶ هزار وون کره و بسته به نوع اتوبوس متفاوت خواهد بود.

گشت و گذار در گوانگجو

گوانگجو اگرچه شهر نسبتا شلوغی محسوب می‌شود ولی خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی سریع و ارزانی دارد. خط متروی جدید احداث شده‌ی این شهر نیز از ترافیک خیابان‌ها بخصوص در ساعات شلوغ روز کاسته است.
این خط مترو بسیار ارزان بوده و در حال حاضر تنها چهار ایستگاه دارد.

دیدنی‌های گوانگجو

خیابان هنر: خیابانی در مرکز شهر است که گفته می‌شود از روی نمونه‌ی خیابانی در پاریس ساخته شده و محل برپایی گالری‌های هنری و برگزاری تئاترها و نمایش‌های متعددی است. قیمت مناسب کالاهای هنری قابل فروش از مزیت‌ها این خیابان زیبا و سنگفرش است.
بازار Kumho: بازار بزرگ وسایل الکترونیکی و کامپیوتری است که طرفداران بسیاری دارد و قطعا عاشقان گجت‌ها را به خود جذب خواهد کرد.

جغرافیا و طبیعت گوانگجو

شهر خودمختار گوانگجو در دشت رودخانه Yongsan قرار گرفته و به علت دارابودن زمین‌های پرآب و حاصلخیز دارای کشاورزی پررونقی بوده است. بخصوص کشت برنج در این منطقه رواج دارد.
آب و هوای شهر نسبتا معتدل بوده و دمای هوا به سختی به زیر صفر می رسد مگر در ماه ژانویه. تابستان‌های این شهر دمایی تقریبا زیر ۳۰ درجه دارد و از این رو یکی از شهرهای خوش آب و هوای منطقه محسوب می‌شود.

تاریخچه گوانگجو

گوانگجو در سال ۵۷ قبل از میلاد تاسیس شده و همواره یکی از اصلی‌ترین مکان‌های مسکونی منطقه محسوب شده است بطوریکه بعدها نیز یکی از مناطق اصلی اداری سیاسی پادشاهی کره شناخته می‌شد.
این شهر در زمان استیلای ژاپن بر کره در اوائل قرن بیستم یکی از تلخ‌ترین حوادث کشور را شاهد بود. طی تظاهرات اعتراضی دانشجویان به اشغال کره توسط ژاپن و زد و خوردی که بین دو گروه دانشجویی ژاپنی و کره‌ای رخ داد، بسیای کشته و مجروح شدند.
احداث خط ریلی سئول-گوانگجو یکی دیگر از اتفاقات تاثیرگذاری بود که در سرنوشت سیاسی اقتصادی گوانگجو بیار موثر واقع شد. ساخت دیگر صنایع پیشرفته و ایجاد منطقه‌ی اقتصادی ویژه در شهر سبب توسعه‌ی بیشتر اقتصادی آن گردید.
دهه‌ی هشتاد قرن بیستم بار دیگر تظاهرات ضددولتی در این شهر علیه دولت نظامی حاکم صورت گرفت. این تظاهرات آرام با دخالت نیروهای نظامی به خشونت کشیده شد و با مسلح شدن مردم وارد فاز جنگ شهری گردید. در این حادثه غمبار صدها تن از مردم شهر جان خود را از دست دادند.
در سال ۱۹۸۶ گوانگجو از نظر اداری از استان Jeollanam جدا شده و شهری خودمختار شد.
این شهر همچنان منبع الهام نیروهای دموکراسی‌خواه کره بخصوص نیروهایی که خواهان اتحاد دو کره هستند، محسوب می‌شود.

خرید در گوانگجو

معروف‌ترین و شلوغ‌ترین مراکز خرید گوانگجو

  • بازار سنتی Yangdong: یکی از بازارهای سنتی کره‌ای است که مردم برای خرید مایحتاج روزمره زندگی خود به آنجا مراجعه می‌کنند. از ماهی و سبزیجات و میوه گرفته تا پوشاک و وسایل خانگی را می‌توانید در این بازار پیدا کنید.
  • بازار Sejong: بازاری که محصولات اصلی بسیاری از برندهای مشهور در صنعت پوشاک و غذا را می‌توانید از آن تهیه کنید.
  • بازار Chungjangro: این بازار در مرکز شهر قرار داشته و دسترسی آسانی دارد. وجود تعداد زیاد مغازه و رستوران در این منطقه، گشت و گذار در آن را یکی از تفریحات مردم شهر و گردشگران نموده است.

غذا و رستوران در گوانگجو

در این شهر علاوه بر اینکه می‌توانید انواع غذاهای سنتی کره‌ای را با قیمت‌های مناسبی تهیه نمایید، تعداد زیادی رستوران که غذاهای بین‌المللی و غربی و نیز غذاهای کشورهای منطقه شرق و جنوب آسیارا سرو می‌کنند نیز پیدا می‌شود.
همینطور انواع چای‌های گرم و سرد و نوشیدنی‌های طبیعی را نیز در کنار غذا سفارش دهید.

امنیت و سلامت در گوانگجو

گوانگجو از نظر امن بودن و نرخ جرائم در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و جز رعایت اصول همیشگی امنیتی و عقلانی توصیه‌ی خاصی وجود ندارد. البته اگر تظاهراتی طبق معمول بر علیه سیاست‌های آمریکا در این شهر برپا شد، از محل فاصله بگیرید.
شهر از نظر بهداشتی و تمیزی محیط نیز وضعیت بسیار خوبی دارد و آب آشامیدنی سالم در دسترس است. با این‌حال همچنان رعایت بهداشتی شخصی از ضروریات است.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

دیدگاه‌ها

تصویر ستایش

سلام
فقط میتونم بگم دمتون گرم عالی بود
متشکرم

افزودن دیدگاه جدید