ویزای ارمنستان

Body: 

برای دریافت ویزای سفر به ارمنستان می‌توان با مراجعه به وبسایت وزارت امورخارجه این کشور و انتخاب کشور ایران در بخش صدور ویزا اقدام نمود. در این بخش دو گزینه بر حسب مدت زمان درخواستی برای اقامت وجود دارد که هزینه‌های جداگانه‌ای برای هرکدام باید واریز نمود.
به طور مثال ویزای سه هفته‌ای حدود ۱۰ دلار هزینه داشته و برای ۹۰ روز معتبر است بطوریکه میتوان مدت زمان اقامت را تا ۶۰ روز دیگر هم (جمعا ۹۰ روز) تمدید نمود.
***در صورتی که از ایران بصورت زمینی (از مرز نوردوز) قصد ورود به ارمنستان را دارید توجه داشته باشید که عوارض خروج از کشور صرفا باید به شماره حساب اختصاصی مربوط به منطقه آزاد ارس واریز شود. شما می‌توانید این مبلغ، معادل ۲۵ هزار تومان، را در بانک ملی واقع در مرز نوردوز که بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کند واریز کنید.
البته با توجه به صدور ویزای این کشور در فرودگاه ایروان و مرز زمینی نوردوز (Nordooz) براحتی می‌توان در مرز درخواست ویزا داد که در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌شود چراکه مبلغ درخواستی را می‌توان به واحد پول این کشور پرداخت نمود.
۲۱ سپتامبر روز ملی جمهوری ارمنستان است. در چنین روزی به سال ۱۹۹۱ این کشور توانست استقلال خود از شوروی سابق را بدست اورد.

آدرس‌های مرتبط با سفارت ارمنستان

آدرس سفارت ارمنستان در تهران: خيابان جمهوری اسلامی، خيابان رازی، خيابان استاد شهريار، پلاک ۱
تلفن: ۶۶۷۰۴۸۳۳
فاكس: ۶۶۷۰۰۶۵۷

 وبسایت وزارت امورخارجه ارمنستان: mfa.am/en
وبسایت سفارت ایران در ایروان:  yerevan.mfa.gov.ir

نکات عمومی و کلی در مورد پاسپورت

برای ورود به هر کشوری، گذرنامه شما باید بیشتر از شش ماه اعتبار داشته‌باشد. هنگام خروج از ایران و بعد از گذر از قسمت گذرنامه، حتما نسبت به ممهور شدن گذرنامه‌تان به مهر خروج اطمینان حاصل‌کنید. با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم که نکات سفر به ارمنستان را مطالعه کنید.
همچنین بعد از ورود به کشور مقصد نسبت به ممهور شدن گذرنامه به مهر ورود مطمئن شوید. به علت اینکه حتی اگر اشتباه و کم‎کاری از جانب مامور ورود و خروج باشد، مسئول نهایی شما هستید و با اتهاماتی چون ورود غیرقانونی مواجه‌خواهید‌ شد.

افزودن دیدگاه جدید