جرموک

توضیح اولیه: 

«یرموک» یا «جرموک» شهری در جنوب ارمنستان است که به سبب چشمه‌های آب معدنی خود معروف است. شهر پر از هتل‌های بازمانده از دوران شوروی سابق است که به شکلی استاندارد بازسازی شده‌اند. این منطقه به سبب جنگل‌ها و حیات‌وحش خود میزبان بسیاری از گردشگران ارمنی و خارجی است.

متن اصلی: 

 

یرموک شهر ارمنستان

ورود به جرموک

اتوبوس‌ها و ون‌هایی در ایستگاه کیلیکیا در جنوب ایروان به سمت این شهر حرکت می‌کنند. همینطور تاکسی های زیادی می‌توان به مقصد این شهر گرفت و یا از ماشین‌های اجاره‌ای و همینطور دوچرخه استفاده نمود.

گردش در جرموک

با توجه به وسعت کم شهر و مناظر بسیار زیبا و محیط سرسبز آن، پیاده‌روی بهترین راه گشت و گذار در شهر است اگرچه استفاده از دوچرخه نیز راهگشاست.

دیدنی‌های جرموک

  • دریاچه یرموک: دریاچه یرموک درست در کنار یرموک قرار دارد.
  • صومعه Gndevank:‌ صومعه‌ای قدیمی که از طریق جاده‌ای قدیمی با چشم‌اندازی زیبا، سنگ‌های حکاکی‌شده، محل‌های استراحت مسافران و ... قابل دسترسی است.

آبشار یرموک

دوچرخه سواری، اسکی در پیست برفی این شهر که دارای بالابرهای برقی است، شنا در حمام‌های آب گرم معروف این شهر و نیز استفاده از آب‌هایی با درجه حرارت‌های مختلف که از لوله‌هایی از داخل کوه سرازیر شده و خواص درمانی نیز دارند از دیگر جاذبه‌های این شهر و منطقه محسوب می‌شوند.

منابع و اطلاعات بیشتر: 
نام‌های دیگر: 
یرموک
Jermuk

افزودن دیدگاه جدید