ساخکادزور

توضیح اولیه: 

«ساخکادزور» شهری در مرکز ارمنستان است که به خاطر پیست اسکی و صومعه‌های تاریخی خود در فضایی جنگلی و سرسبز معروف است، و مهم‌ترین تفریح‌گاه مردم ایروان در آخر هفته‌ها محسوب می‌شود. در فصل زمستان این شهر مملو از ورزشکاران و کسانی است که قصد اسکی دارند و یا می‌خواهند از زیبایی مناظر برفی منطقه لذت ببرند.

متن اصلی: 

جمعیت بومی این شهر کوچک حدود دوهزار نفر برآورد می‌شود. کلمه تساخمادزور به معنی «دره گل‌ها» است و در ارتفاع ۱۷۵۰ متری ازسطح دریا قرار دارد.

سفر به ساخکادزور

برای سفر به این شهر بهترین راه استفاده از تاکسی است که قیمت‌های مناسبی هم دارند ولی اگر خواهان سفر با وسایل حمل و نقل عمومی هستید، حتما از اداره اطلاعات توریستی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

ساخکادزور در ارمنستان

گردش در ساخکادزور

برای گشت و گذار در شهر بهترین راه پیاده‌روی است و دوچرخه‌سواری، چراکه وسعت زیادی پیش روی شما نخواهد بود. در صورت نیاز تاکسی و ماشین‌های مخصوص سفر روی برف هم وجود دارد.

دیدنی‌های ساخکادزور

صومعه کیچاریس: صومعه‌ای زیبا که اخیرا ترمیم شده و برای امور مذهبی از آن استفاده می‌شود.

پیست ساکی و مناطق کوهستانی این شهر مناظر بدیعی دارند که دیدن آن را به هر گردشگری توصیه می کنیم.

صومعه در ساخکادزور

تاریخچه ساخکادزور

نام تاریخی این شهر کاچاریس به معنی بیشه درختان بوده است بطوریکه در قرن های چهارم و پنجم پیش از میلاد به عنوان شکارگاهی برای پادشاهی ارمنستان مورد استفاده قرار میگرفت.
این شهر سالها تحت تاخت و تاز امپراطوری اطراف یعنی ایران و عثمانی قرار داشت و مدام دست به دست میشد تا اینکه همانند سایر شهرهای ارمنستان تحت حکومت امپراطوری روسیه و سپس شوروی سابق قرار گرفت.

 

پیست اسکی در ساخکادزور

منابع و اطلاعات بیشتر: 
نام‌های دیگر: 
Tsaghkadzor

افزودن دیدگاه جدید