نمایشگاه IFA برلین

شرح: 
نمایشگاه IFA (یا نمایشگاه بین‌المللی رادیویی برلین) یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های صنعتی بین‌المللی در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی و لوازم خانگی هست که در برلین برگزار می‌شود. نمایشگاه ‌IFA محلی برای آشنا شدن با جریان‌های آینده‌ی تکنولوژی و ابداعات جدید در زمینه‌های ذکر شده است.
اولین دوره نمایشگاه IFA  در سال ۱۹۲۴ برگزار شد و تا سال ۱۹۳۹ بصورت سالانه برگزار می‌شد. با شروع جنگ جهانی دوم برگزاری این نمایشگاه متوقف شد و در سال ۱۹۵۰ دوباره برگزاری آن آغاز شد. از سال ۱۹۵۰ تا سال ۲۰۰۵ نمایشگاه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌IFA تقریبا بصورت منظم هر دو سال یکبار برپا بوده و بعد از سال ۲۰۰۵ دوباره نمایشگاهی همه‌ساله شده است.
این نمایشگاه که هر سپتامبر برگزار می‌شود یکی از پیشروترین گردهمایی‌های فعالان صنایع الکترونیک و وسایل خانگی جهان به شمار می‌رود که بسیاری از نوآوری‌های بزرگ جهان را برای اولین بار به نمایش می‌گذارد.
بسیاری از علاقه‌مندان و فعالان صنعت موبایل و گجت‌های الکترونیکی، رویدادهای این نمایشگاه را دنبال می‌کنند چراکه شرکت‌های بزرگ دنیا بسیاری از محصولات جدید خود را برای اولین بار در این نمایشگاه معرفی می‌کنند.
معرفی گوشی‌های مشهوری همچون گلگسی نوت ۴ از شرکت سامسونگ و اکسپریا زد ۳ از سونی از جمله‌ی این گجت‌ها هستند. شرکت‌های مطرح دیگری همچون ایسوس، هواوی، مایکروسافت، ال جی، «اچ تی سی» و لنوو نیز به معرفی دستاوردهای خود و نمایش برخی محصولات ویژه می‌پردازند.
 نمایشگاه IFA در سال ۲۰۱۴ در حدود ۱۵۰ هزار مترمربع برگزار شد که میزبانی بیش از ۱۵۰۰ شرکت را بر عهده داشت و حدود ۲۴۰ هزار نفر از آن بازدید کردند.
در این نمایشگاه علاوه بر نمایش محصولات جدید شرکت‌ها، بخش‌هایی نیز برای تفریح و سرگرمی بازدیدکنندگان تدارک دیده شده که بسیاری از حاضران را سرگرم می‌کند. اجرای برنامه‌های زنده رادیویی و تلویزیونی با حضور چهره‌های مشهور بین‌المللی از دیگر برنامه‌های جنبی این نمایشگاه بزرگ به شمار می‌رود.
همانطور که از نام این نمایشگاه مشخص است، تلویزیون و رادیو نقشی اساسی در شکل‌گیری آن داشته‌اند. فیزیک‌دان و مخترع شهیر آلمانی Manfred von Ardenne برای اولین بار سیستم تلویزیونی CRT (لامپ تابش کاتودی) را برای ارسال و دریافت سیگنال‌ها در نمایشگاه سال ۱۹۳۱ معرفی نمود.
از دیگر اختراعات مهم معرفی شده در این نمایشگاه می‌توان به دستگاه ضبط صدای AEG، تلویزیون تک کاناله‌ی آلمانی‌ها موسوم به Einheitsempfänger، ساخت نوار کاست فشرده برای ضبط صدا و نیز دستگاه ضبط جدید توسط شرکت هلندی فیلیپس اشاره نمود.
نمایشگاه IFA در سال ۲۰۰۳ با حضور بیش از ۲۷۳ هزار نفر بازدید کننده بزرگترین نمایشگاه تجاری محصولات الکترونیکی جهان شناخته شد که بیش از یک هزار شرکت برای برپایی غرفه‌های خود اعلام حضور کرده بودند.
نام انگلیسی: 
IFA
زمینه نمایشگاه: 
محل برگزاری: 
برلین

افزودن دیدگاه جدید