شهر بوگور در نزدیکی جاکارتا - اندونزی

short description: 
شهر بوگور در نزدیکی جاکارتا قرار دارد و تا در دوره‌هایی از تاریخ به عنوان پایتخت اندونزی محسوب می‌شد.
Body: 
Bogor شهری با فاصله‌ی ۶۰ کیلومتری از جنوب جاکارتا است که به علت ارتفاع بیشتر نسبت به جاکارتا، دارای آب و هوای خنک‌تر (دمای متوسط ۲۰ الی ۲۵ درجه سانتی گراد) و به قول اندونزیایی‌ها سرد است! این شهر پایتخت تابستانی حکام هلندی نیز محسوب می‌شده و در دوره‌ی استیلای انگلستان، پایتخت اندونزی محسوب می‌گشت.

«بوگور» را شهر باران‌ نیز می‌نامند چراکه بارانی‌ترین ناحیه جاوا بوده است. در این شهر زیبا، می‌توانید علاوه بر آب و هوا و مناظر طبیعی منطقه، از نقاط دیدنی زیر نیز بازدید نمایید:
باغ گیاه‌شناسی: این باغ زیبا در سال ۱۸۱۱ به عنوان باغی خصوصی متعلق به حکومت ساخته شد اما سرانجام وقف تحقیقات علمی گیاه‌شناسی گردید. این باغ ۸۷ هکتاری دارای دریاچه‌ای زیبا، دو رودخانه و چند تپه است. اگر خوش‌شانس (و شاید بدشانس!) باشید شاید بتوانید مجموعه گل‌های بدبو یا گل مردگان که نوعی گل شیپوری بسیار بزرگ با ارتفاعی گاه تا سه متر است را مشاهده کنید. این گل‌ها بویی شبیه بوی گوشت فاسد شده متصاعد می‌کنند. این باغ از ۸ صبح تا پنج عصر باز بوده و ورودی آن ۹۵۰۰ روپیه است.

قصر حکومتی: در شمال غربی باغ گیاه‌شناسی، قصری برای استفاده حاکمان جاوه ساخته شده بود که امروزه متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری اندونزی است. بازدید از این کاخ نیاز به هماهنگی دارد.
باغ ارکید: باغ ارکید نیز در شمال شرقی باغ گیاه‌شناسی قرار دارد. انواع مختلف گل‌های ارکیده در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف را می‌توانید در این باغ مشاهده کنید. ورود به این باغ رایگان است. ( حق ورود جزء ورودیه اخذ شده به باغ گیاه‌شناسی است)
بسیاری از مسافران و گردشگران ماهیگیری و گشت و گذار در طبیعت این ناحیه را دوست دارند. همچنین خرید از بازار و مراکز خرید آن بسیار رونق دارد.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید