دره باستانی Lenggong در ایپوه - مالزی

short description: 
دره باستانی Lenggong در ایپوه در مالزی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
Body: 
دره باستانی Lenggong در پراک یکی از مهم‌ترین سایت‌های باستان‌شناسی مالزی است که نشانه‌های بسیاری از سکونت انسان‌ها در این شبه‌جزیره را در این سایت باستان‌شناسی یافته‌اند. در محل این سایت باستانی شهری کوچک و تقریبا روستا مانند با محیطی سرسبز و خانه‌هایی کوچک وجود دارد و موزه فضای باز آن با نگهداری آثار باستانی از فعالیت انسان‌های نخستین پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری است.

در حقیقت این سایت باستانی، در حال حاضر به عنوان قدیمی‌ترین محل سکونت بشریت در این منطقه شناخته می‌شود. اگرچه سکونت بشر در این ناحیه نه به مانند آفریقا با قدمتی ۳ تا ۵ میلیون سال، بلکه تنها ۳۰۰ هزار سال است، با این حال اشیاء و اسکلت‌های باارزشی از آن دوران را کشف کرده‌اند.
از جمله‌ آثار مهم این سایت باستانی می‌توان به اسکلت‌های هفت انسان نخستین، تبرهای برنزی، جواهرات متفاوت و ابزارهای شکار متعدد اشاره نمود.
برای بازدید این شهر کوچک که در ۱۰۰ کیلومتری شمال Ipoh قرار دارد، می‌توان بوسیله ماشین شخصی جاده‌ی منتهی به آن را طی نمود. جنگل اطراف این جاده با یک میلیون سال قدمت دارای پوشش گیاهی و حیوانی منحصر بفردی است که به علت قطع بی‌رویه و غیرقانونی درختان در معرض خظر نابودی قرار دارد.
در سفر به این ناحیه زیبا و تاریخی، غذاهای دریایی که از ماهیان رودخانه‌ها تهیه می‌شود را از دست ندهید. همچنین مراقب حیواناتی که از عرض جاده عبور می‌کنند نیز باشید.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید