برج‌های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور

short description: 
برج‌های دوقلوی پتروناس از نمادهای مهم کوالالامپور محسوب می‌شوند.
Body: 
برج‌های دوقلوی پتروناس، یکی از بزرگترین بناهای ساخت بشر، با ارتفاعی ۴۵۲ متری و ۸۸ طبقه برای هر برج است که به وسیله‌ی پلی در ارتفاع ۱۷۵ متری از سطح زمین، به یکدیگر متصل شده‌اند.
این آسمان‌خراش دوقلو که به نام‌های مناره پتروناس یا مناره «برکمبار پتروناس» نیز معروف است، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ مرتفع‌ترین آسمان خراش دنیا محسوب می‌شد.

در طبقه‌ی پایین برج‌ها، متجمعی تجاری ساخته شده که البته اجناس آن بسیار گران هستند و خرید از این مکان توصیه نمی‌شود. این برج‌ها بدست معمار آرژانتینی، «سزار پلی» طراحی شده است و امروزه نماد شهر کوآلالامپور محسوب می‌شود. پارک عمومی و آکواریوم بزرگ تونلی داخل این مجموعه از دیگر جذابیت‌های آن است.

یکی از برج‌ها بطور کلی در اختیار شرکت نفتی پتروناس مالزی و شرکت‌های تابعه‌ی آن قرار دارد ولی در برج دوم می‌توان دفاتر کمپانی‌های مطرحی چون IBM، مایکروسافت، هواوی و چندین خبرگزاری بزرگ از جمله رویترز و الجزیره انگلیسی را مشاهده نمود.

ساعات بازدید: 
همه روزهای هفته به جز دوشنبه‌ها که تعطیل است. ساعت بازدید از 9 صبح تا 21 است. البته جمعه‌ها از ساعت 13 تا 14:30 نیز بسته خواهد بود.
هزینه ورودیه: 
80 رینگت برای بزرگسالان که با نرخ فعلی ارز حدود 75 هزار تومان می‌شود. برای تهیه بلیط می‌توانید از سایت برج‌ها نیز اقدام کنید.
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید