سواحل مالدیو

short description: 
سواحل زیبا و منحصر بفرد مالدیو، مهم‌ترین جاذبه گردشگری این کشور می‌باشند.
Body: 
مهم‌ترین جاذبه‌ی توریستی مالدیو، سواحل زیبا و رویایی، به همراه هتل‌ها و ریسورت‌های لوکس آن است. جزایر متعدد کشور مالدیو دارای سواحل تمیز و آرام هستند. بدین ترتیب در سرتاسر خط ساحلی این کشور کوچک می‌توان به سواحل مرجانی زیبا، با چشم‌اندازی خیرکننده دست یافت.
به طور کلی  ۲۶ جزیره مرجانی در جنوب مالدیو قرار دارند که بزرگترین مجموعه جزایر مرجانی جهان به شمار می‌روند . کلبه های چوبی و سنگی ساخته شده بر روی سواحل مرجانی نیز محلی بسیار مناسب جهت گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی برای دوستداران ساحل و دریاست.
ساحل مالدیو
از مهم‌ترین فعالیت‌های گردشگران در این سواحل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • غواصی در آب های گرم بین جزایر مالدیو تجربه‌ای منحصر به فرد است. گرم بودن آب‌های این کشور باعث شده آبزیان گوناگونی در این آب ها زندگی کنند و تنوعی بی‌نظیر از موجودات رنگارنگ دریایی را پدید آورند. برخی از تفریح‌گاها در مالدیو، صرفا به غواصی اختصاص دارند و دیگر تفریحگاه ها نیز اغلب امکان غواصی را برای گردشگران فراهم می کنند. بهترین مکان برای غواصی ماه‌های ژانویه تا آوریل می باشد که دریا صاف و هوا آفتابی بوده و آب نیز بسیار تمیز است به طوری که عمق دید تا ۳۰ متر نیز می‌رسد.

موج سواری در مالدیو

  • ورزشهای آبی در این کشور یکی از پرطرفدارترین و مهیج ترین ورزش ها بین گردشگران است. موج‌سواری در آب‌های فیروزه‌ای میان جزایر این کشور، از جاذبه های بی بدیل این کشور است. واترپولو، کایاک‌سواری، اسکی روی آب و جت اسکی از دیگر ورزش های متداول برای گردشگران است که علاقه‌مندان بسیاری دارد. مراکز بسیاری در مالدیو وجود دارد که وسایل لازم برای این ورزش‌ها را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید