کاگایان دی اورو

توضیح اولیه: 
«کاگایان دی اورو» که در امتداد سواحل مرکزی شمال جزیره میندانائو قرار گرفته است، با داشتن موج های خروشان که قایق سواری و تفریح در رودخانه را ممکن می سازد، گردشگران بسیاری را از کشورهای مختلف جهان به خود جذب می کند.
متن اصلی: 
در این شهر علاوه بر مناظر زیبا و دل انگیزی که در خود جای داده است مردمی خون‌گرم و مهمان نواز دارد که باعث شده این شهر را، شهر دوستی های طلایی بنامند. همانند دیگر شهرهای فیلیپین، در کاگایان نیز هر ساله جشن ها و فستیوال هایی که رنگ و بویی از گذشته و بومیان را در خود دارد، برگزار می شود.
شهر کاگایان از ۸۰ بارانگای(محله) تشکیل شده است که برخی از نظر شهری توسعه یافته و برخی دیگر هنوز حالت روستایی دارند. این بارانگای ها به دو ناحیه شهری تقسیم می شوند که این دو ناحیه توسط رودخانه کاگایان از هم جدا شده‌اند.

سفر به کاگایان دی اُرو

قرار گرفتن این شهر در سواحل شمالی «میندانائو» امکان دسترسی دریایی به این شهر را مقدور ساخته است و از شهرهای مانیل و سیبو به سمت کاگایان و بالعکس، قایق‌هایی در رفت و آمد هستند. البته باید توجه داشت بدلیل فاصله زیاد این شهرها از هم، سفر با هواپیما برای گردشگران راحت‌تر و مناسب‌تر است.
برای سفر هوایی به ماگایان، فرودگاه این شهر از دو شهر مانیل و سیبو در لوزون پرواز دارد. از داوائو نیز هم از طریق هواپیما و هم از طریق اتوبوس می‌توان به کاگایان سفر کرد.

دیدنی‌های کاگایان دی ارو

علاوه بر بناهای تاریخی، موزه‌ها، و پارک‌ها و مناظر طبیعی زیبا، چیزی که این شهر را از دیگر نقاط فیلیپین متمایز کرده است، عبود رودخانه کاگایان از این شهر و موج‌های خروشان این رودخانه است. کاگایان برای گردشگران بهشت ماجراجویی و ورزش‌های هیجان‌انگیز و نفس‌گیر است.

غار مانیگو: از جاذبه‌های گردشگری حیرت‌انگیز و بسیار زیبا در این شهر است. ساختارهای داخلی غار بسیار مسحورکننده است. ورودی غار با آب‌هایی که از چشمه‌های زیرزمینی بیرون می‌آیند در برگرفته شده و اگر بخواهید وارد غار شوید باید در آب فرو روید.
کلیسای بزرگ سنت آگوستین: این کلیسا کلیسای اصلی کاتولیک‌ها در شهر کاگایان است، در جنگ با آمریکا توسط بمباران آمریکایی‌ها ویران شد. پس از جنگ، آمریکایی‌ها این کلیسا را بازسازی کردند.
موزه لا کاستیلا: این موزه که در گذشته استراحت‌گاهی برا تعطیلات متعلق به موسس یکی از دانشگاه‌های این شهر بوده است، اکنون نمایشگاهی از ظروف قدیمی چینی و عتیقه‌جات به یادگار مانده از این خانواده شده است.
موزه سه فرهنگ: این موزه آثار باستانی متعلق به سه فرهنگ متفاوت لوماد، مسیحیت و مورو را به نمایش گذاشته است. در این موزه ظروف برنجی، ابزار موسیقی، سلاح های جنگی و بسیاری موارد دیگر را می‌توان مشاهده کرد.
پارک ماجراجویی و غار ماکاهامبوس: غاری زیرزمینی با گونه‌های مختلف گیاهان و درختانی بلند که در آن قرار گرفته اند. عبور از پل هوایی نازک و مرتفع و فرود با طناب هیجان وصف ناپذیری برای گردشگران به دنبال خواهد داشت.
رودخانه کاگایان دی ارو: این رودخانه که از رشته‌کوهای کالاتونگان سرچشمه می‌گیرد، با داشن موج‌های خروشان، گردشگران علاقه‌مند به ورزش‌های هیجان‌انگیز را به خود جذب می‌کند. قایق‌سواری و کایاک‌رانی در آب‌های این رودخانه دوستداران زیادی دارد. این رودخانه در ماه‌های بارانی سال برای قایق‌سواران حرفه‌ای و دیگر ماه‌ها برای آماتورها مناسب است.

جغرافیا و طبیعت کاگایان دی ارو

نزدیکی فیلیپین به استوا، ساحلی بودن و اختلاف ارتفاع بیشتر شهرها، شرایط آب و هوایی مشابهی را در بیشتر شهرهای این کشور پدید آورده است. در کاگایان نیز همچون دیگر شهرهای ساحلی فیلیپین آب و هوایی گرمسیری و مرطوب که در برخی ماه‌های سال رطوبت کمتر است دیده می‌شود. دمای هوا اغلب حدود ۲۸ درجه است و اختلاف دما در فصول مختلف سال کم است. در کاگایان اثری از طوفان های شدید که در فیلیپین رخ می‌دهد، دیده نمی شود و این شهر همچون داوائو روی کمربند این طوفان قرار ندارد، ولی احتمال وقوع سیل در حواشی رودخانه کاگایان وجود دارد.

تاریخچه کاگایان دی ارو

اکثر بناهای تاریخی کاگایان، از زمان اسپانیایی‌ها و سلطه‌ی طولانی‌مدت آنها بر فیلیپین بر جای مانده است. کاگایان در جنگ اسپانیا با آمریکا، با وجود دفاع سخت مردم، در سال ۱۹۰۰ به تسخیر آمریکایی‌ها درآمد و پس از مدتی بالاخره صلح در شهر برقرار شد. در موزه‌های این شهر آثار به جای مانده از این دوره‌ها به نمایش گذاشته شده است. موزه «دی ارو» و موزه سه فرهنگ از جمله موزه‌های این شهرند که علاوه بر آثار تاریخی، حاوی مجسمه‌ها و تصاویری است که دوران گذشته را برای بازدید کنندگان به تصویر می‌کشد.

غذا و رستوران در کاگایان دی ارو

غذاهای مردم در این شهر به واسطه حضور مهاجران متفاوت تنوع بسیاری یافته است. از رستوران‌هایی با غذاهای غربی تا غذاهایی شرقی چینی و کره‌ای نیز در سطح شهر دیده می‌شود. غذاهای خیابانی نیز همچون دیگر نقاط فیلیپین در این شهر نیز دیده می‌شود.

منابع و اطلاعات بیشتر: 
نام‌های دیگر: 
Cagayan de Oro

افزودن دیدگاه جدید