دهکده هانوک در جیئون‌جو - کره جنوبی

short description: 
دهکده هانوک در جیئون‌جو میزبان خانه‌هایی با معماری سنتی کره جنوبی است.
Body: 
روستای تاریخی و زیبای Hanok-Jeonju با داشتن ۷۰۰ خانه‌‌ی ساخته شده به سبک سنتی کره‌ای یکی از مناطق گردشگری این شهر و کره محسوب می‌شود که هنوز هم مسکونی است.
استفاده از آجر، سنگ و چوب برای ساخت بناهای این دهکده‌ی تاریخی زیبایی چشم‌نوازی به آن بخشیده است و گشت و گذار در میان این خانه‌ها را به یکی از پرطرفدارترین کارهای گردشگران ورودی به این منطقه نموده است.
از دیگر جذابیت‌های این دهکده وجود کارگاه‌های سنتی صنایع دستی و مغازه‌های فروش وسایل ساخت دست است که بسیار پرمشتری نیز هستند.
در سمت غربی این دهکده سه مکان گردشگری شامل پارک Gyeonggijeon، کلیسای کاتویک Jeondong و دروازه Pungnammun قرار دارند. پارک Gyeonggijeon مجموعه‌ی تفریحی بزرگی است که در سال ۱۴۱۰ ساخته شده و می‌توانید تصویر برخی پادشاهان کره را نیز در آنجا مشاهده کنید.
کلیسای Jeondong نیز متعلق به اولین مبلغان مسیحی است که وارد کره شده بودند. این کلیسا برای بزرگداشت مرگ اولین کشیش غربی به سال ۱۷۹۱ به سبک بیزانس-رومن و در سال ۱۹۱۴ ساخته شد.
دروازه‌ی Pungnammun تنها دروازه‌ی باقیمانده و اصلی‌ترین راه ورود به قلعه‌ی Suwon Hwaseong (سومین جاذبه‌ی دیدنی این منطقه) نیز هست.
توصیه می‌کنیم در صورت سفر به این ناحیه غذاهای خوشمزه و منحصر بفرد آن را که در ظروفی با شکل‌های عجیب سرو می‌شوند را نیز از دست ندهید.

افزودن دیدگاه جدید