پارک ملی گولوک‌داغی در ترکیه

short description: 
پارک ملی گولوک‌داغی در نزدیکی شهر آنتالیا ترکیبی از خرابه‌های باستانی و طبیعت زیبای کوهستانی منطقه است.
Body: 
پارک ملی «گولوک‌داغی» یا «ترمیسوس» شهری باستانی است که در داستان «ایلیاد» اثر «هومر» و بخش مربوط به قهرمان افسانه‌ای آن یعنی «بلرفون» ذکر شده است. بقایای این شهر باستانی را می توان در دیوارهای دفاعی شهر، برج‌ها، جاده پادشاهی، ورودی هادریان، ورزشگاه و سالن تئاتر، مقبره‌های سنگی و سیستم زه‌کشی و آبیاری مشاهده کرد.

از جذابیت‌های این منطقه می‌توان به طبیعت زیبا و بکر و حیات وحشی با عقاب‌های طلایی، بزهای کوهی و گوزن زرد اشاره نمود. اما شاید بتوان یکی از زیباترین جاذبه‌های این منطقه را، مقبره‌های سنگی آن دانست که با توجه به ثروت و مقام افراد، دارای اندازه و طرح‌های متفاوتی می‌باشند، که متأسفانه امروزه اثری از اجساد و اشیای زینتی درون آن‌ها نیست.
مجموعه شهر باستانی و پارک ملی ترمیسوس در ۳۰ کیلومتری شمال غربی آنتالیا و در ارتفاع بیش از هزار متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد. موقعیت استراتژیک این شهر و قرارگیری آن در میان حصاری طبیعی از کوه‌ها و صخره‌ها و احداث دیوار دفاعی به دور آن سبب شده بود تا تجاوز به آن تقریبا غیرممکن باشد، به‌طوری‌که اسکندر در حمله به این شهر ناموفق بود و شکست خورد. این شهر برای سال‌ها منطقه‌ای خودمختار و دارای استقلال از امپراطوری روم به شمار می‌رفت.

ساعات بازدید: 
زمستان ها از ساعت 8 صبح تا 17 و تابستان ها از 9 صبح تا 19 - فروش بلیط تا ساعت 5 عصر خواهد بود.
هزینه ورودیه: 
5TL
نام های دیگر: 
پارک ملی Güllük Dagi
پارک ملی Termessos
پارک ملی ترمیسوس

افزودن دیدگاه جدید