عجمان

توضیح اولیه: 

عجمان کوچکترین امیرنشین کشور امارات متحده‌ی عربی با خط ساحلی ۱۶ کیلومتری و جمعیتی تقریبا ۳۰۰ هزارنفری است که به خاطر ارزانی آن نسبت به دیگر امیرنشین‌ها مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

متن اصلی: 

سفر به عجمان

عجمان دارای فرودگاه بین المللی نیست ولی با توجه به نزدیکی این شهر به فرودگاه دبی به راحتی می‌توان به آن سفر نمود. فقط کافی است از فرودگاه دبی تاکسی بگیرید و یا اینکه ماشینی را اجاره کنید و به سمت عجمان حرکت نمایید.

گردش در عجمان

اغلب مردم شهر برای سفرهای داخل شهری از تاکسی استفاده می‌کنند که بسیار سهل الوصل است و نسبتا ارزان. البته برای سفر به سایر شهرهای امارات مانند دوبی و شارجه هم میتوانید تاکسی بگیرید.
اگر فرصت کمی برای اقامت در شهر دارید، توصیه می کنیم از تورهای توریستی هتل‌های بزرگ استفاده کنید که برنامه ریزی شده و منظم هستند.

دیدنی‌های عجمان

موزه عجمان: قلعه-موزه عجمان یکی از اصلی‌ترین مراکز گردشگری جهت جذب توریست در این شهر است که بازدید از آن را توصیه می‌کنیم.
ساحل: ساحلی شنی که آب تمیزی نیز دارد، بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.
قلعه قرمز: این قلعه که در شهر منامه قرار دارد در سال ۱۹۱۰ ساخته شده است.
استود عجمان: واحه یا منطقه‌ای است سرسبز در دل کویر با فاصله‌ای ۳۰ کیلومتری از شهر که اسب‌های اصیل عربی را در آن نگهداری می‌کنند. این مجتمع نگهداری اسب در سال ۲۰۰۲ پایه‌گذاری شده است.
بازار ماهی عجمان: بازاری مخصوص فروش انواع ماهی تازه صید شده از خلیج فارس و دریای عمان است. می‌توانید ماهی تازه را خریداری کرده و در کنار خیابان و یا توسط ماهی پزها طبخ کنید.

طبیعت و جغرافیای عجمان

مساحت عجمان تنها ۰.۳۳  درصد از خاک کل امارات است. بنابراین این امیرنشین را میتوان کوچکترین امارت کشور دانست که در ساحل خلیج فارس و نزدیک شهرهای دوبی و شارجه قرار دارد.
این منطقه دارای سه کوه و چندین دره بوده و آب و هوایی گرم و بیابانی دارد.

تاریخچه عجمان

ناحیه عجمان امارات تا قبل از ورود مردمانی از قبیله العجمان در سده دهم هجری خالی از سکنه بود و به همین دلیل بعد از سکونت اعضای این قبیله عجمان نامیده شد. همانند عجمان و دوبی، حاکمین این امیرنشین نیز با بریتانیا پیمان نظامی بسته بودند تا اینکه در سال ۱۹۷۱ به امارات متحده عربی پیوست. بسیاری از طرح‌های عمرانی این شهر که بلندپروازانه نیز بودند، هرگز آغاز نگردید. با این همه همچنان رشد سریعی را تجربه می‌کند.

خرید در عجمان

عجمان شهر کوچکی است که جمعیت کمی نیز دارد. فلذا قیمت بسیاری از کالا خیلی کمتر از شهرهایی چون دوبی و ابوظبی است. البته به شرط اینکه کالای مورد نظر را پیدا کنید.

غذا و رستوران در عجمان

  • هایپرمارکت لوءلو: این هایپرمارکت دارای کافه ای زیبا و ارزان قیمت و همینطور تنوع زیاد خوراکی‌هاست.
  • رستوران‌های ساحلی: رستوران‌های کنار ساحل نیز با قیمت ارزانی غذاهایی چون کباب دنر یا سایر ساندویچ‌ها را به همراه آب میوه خنک سرو می‌کنند.
  • کافه مارامیس: اگر علاقه‌مند به اینترنت هستید، حتما از اینترنت وایرلس رایگان این کافه لذت خواهید برد اگرچه غذاهای خوب و محیط مناسبی نیز دارد.
  • خانه هندوستان: رستورانی معروف در مرکز شهر که به سرو غذاهای گیاهی و هندی باکیفیت معروف است.
  • از دیگر رستوران‌های این شهر می‌توان به رستوران بخارا با غذاهای هندی، رستوران ایتالیایی سابلا، کافه کرانزلر و رستوران چینی ‌های‌ تائو اشاره نمود.

امنیت و سلامت در عجمان

  • این شهر جمعیت کمی داشته و امنیت عمومی بسیار بالاست. با این همه مراقب اشیا قیمتی و کیف مدارک خود باشید.
  • پوشیدن لباس مناسب با توجه به تقید مردم به احکام اسلامی ضروری است.
  • در ماه رمضان از خوردن و نوشیدن در مکان‌های عمومی خودداری کنید اگرچه به راحتی می‌توانید در کافه‌ها و رستوران‌ها غذا میل کنید.
  • وقتی به امارات سفر می‌کنید، مخصوصا در شهرهای کوچکتر، سیاست را فراموش کنید. چرا که تبعات سنگینی دارد.
  • داروخانه‌های متعددی در شهر وجود دارد که نیاز دارویی شما را به راحتی رفع خواهند نمود. بنابراین از وارد کردن هرگونه دارو خودداری کنید.
نام‌های دیگر: 
Ajman

افزودن دیدگاه جدید