شهر آبی Zhujiajiao در شانگهای - چین

short description: 
این دهکده‌ی ساخته شده در آب با ۴۰۰ سال قدمت، یکی از زیباترین مناطق شانگهای و چین محسوب می‌شود.
Body: 
 این منطقه نه تنها از نظر توریستی و گردشگری که به سبب تجاری نیز برای مردم محلی اهمیت فراوانی دارد. بسیاری از مردم محلی به فروش محصولات کشاورزی و دست‌ساز خود بر روی قایق‌ها می‌پردازند و از این طریق امرار معاش می‌کنند. قایق‌سواری در آب‌راه‌های این دهکده و مشاهده‌ی معابد تاریخی و خانه‌های مسکونی برای بسیاری از گردشگران از مهم‌ترین کارهای بعد از ورود به شانگهای است.

از نقاط دیدنی این بخش میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

کیزی یوان: گوشه شمالی این ناحیه تاریخی واقع در خیابان ژیجینگ که باغی زیباست. این باغ در سال ۱۹۱۲ ساخته شده و از آن برای آموزش امور مربوط به گیاهان و درختان نیز استفاده می‌شود.
در باغ می‌توانید یک تالار بزرگ، یک باغ و یک تپه مصنوعی را مشاهده کنید. بنای این باغ پنج طبقه بوده و در حقیقت مرتفع‌ترین سازه ناحیه تاریخی ژوجیاجیائو محسوب می‌گردد.
ساختمان اداره پست امپراطوری مینگ: در خیابان Xiho میتوانید از این بنای تاریخی که به خوبی حفاظت شده است، بازدید بعمل آورده و تعدادی از نامه‌های تاریخی و کارت پستال های قدیمی را مشاهده نمایید.
پل فانگ‌شنگ: یکی از زیباترین و جذاب ترین آثار گردشگری این ناحیه است که در سال ۱۸۱۲ ساخته شده و به عنوان بزرگترین پل سنگی قوسی شانگهای نیز معروف است. این پل هفتاد متر طول و ۵.۸  متر ارتفاع داشته و دارای ۵ طاق است.

قایق‌های تندرو: قایق‌های کوچک موجود در این دهکده آبی یکی از محبوب‌ترین وسایل گشت و گذارند. این وسایل برای مردم محلی نیز از اهمیت زیادی مخصوصا جهت حمل و نقل برخوردارند.
چایخانه و کافه: چندین رستوران و کافه و همینطور چایخانه در مناطق مختلف این دهکده وجود دارد که می‌توانید همراه با استراحت، از چای سبز چینی یا سایر نوشیدنی‌های گرم و سرد لذت ببرید. چایخانه‌ای به اسم اتاق کتاب هم وجود دارد که می‌توانید از قفسه‌ی کتاب‌ها و مجلات غنی آن استفاده کنید.

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید