لشگر سربازان سفالین در شی‌آن - چین

short description: 
ارتش سفالین چین در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده و یکی از مهم‌ترین کشفیات تاریخی اخیر محسوب می‌گردد.
Body: 
ارتش سفالین، مجموعه‌ای از مجسمه‌های سفالی به شکل سربازان چینی و اسب‌های آنان است که در کنار مزار امپراطور Qin Shi Huang به عنوان اولین امپراطور چین در سال ۲۰۹ پیش از میلاد، برای حفاظت از پادشاه در دنیای پس از مرگ ساخته و قرار داده شدند. این مجسمه‌ها نمونه‌ای از هنر سفال سازی باستانی چینی و شرق آسیا شناخته می‌شوند.

این مجسمه‌ها در سال ۱۹۷۴ توسط کشاورزی محلی اکتشاف شد که شامل بیش از ۸ هزار سرباز، ۱۳۰ ارابه با ۵۲۰ اسب و ۱۵۰ اسب سواره‌نظام می‌شود. قد مسجمه‌ها بسته به نقش و درجه سربازان متفاوت است بطور مثال ژنرال‌ها قدبلندتر ساخته شده‌اند. البته مجسمه‌های سفالین غیرنظامی دیگری هم در چاله‌های اطراف پیدا شده است.

محوطه‌ای که این آثار در آنجا کشف شده‌اند، دارای ۴ چاله یا تونل اصلی با عمق ۷ متری است که در ۱.۵  کیلومتری شرق محل دفن پادشاه قرار دارند. لازم به ذکر است که هنوز کار اکتشاف این محوطه باستانی به اتمام نرسیده است. در سال‌های اخیر تحقیقات علمی بسیاری بر روی این مجسمه‌ها بعمل آمده و هنوز هم موضوع تحقیقات علمی و باستان‌شناسی بسیاری هستند. همچنین چندین قطعه از این سربازان در موزه‌های بزرگ کشورهای اروپایی همچون انگلستان نگهداری شده و یا در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند.
بازدید از این میراث تاریخی بشریت را به تمام دوستداران تاریخ شرق و جهان توصیه می‌کنیم.


ساعات بازدید: 
8:30 صبح الی 17:30
هزینه ورودیه: 
90 یوآن
نام های دیگر: 
Terracotta Army
Mausoleum of the First Qin Emperor

افزودن دیدگاه جدید