ناحیه اینتراموروس در مانیل - فیلیپین

short description: 
ناحیه‌ی معروف به Intramuros به بخش تاریخی و محصور در دیوار شهر مانیل گفته می‌شود که زمانی همه مانیل را دربر می‌گرفت.
Body: 
ناحیه اینتراموروس در اوائل قرن شانزدهم برای حفاظت از شهر در برابر حملات دشمنان، دیوارهای سنگی بزرگی به دور مانیل ساخته شد. در این بخش از شهر آثار تاریخی متعددی وجود دارد که می‌توانید با گشت و گذار در کوچه‌های سنگ‌فرش این ناحیه از آنها بازدید نمایید.

از معروف‌ترین این آثار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قلعه سانتیاگو: زمانی محل استقرار نماینده دولت پادشاهی اسپانیا به عنوان حاکم شهر بوده است که البته در جنگ‌های ۱۹۴۵ مانیل به شدت صدمه دید. این قلعه یکی از اماکنی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. موزه‌ای نیز در این محل وجود دارد که به زندگی  خوزه ریزال ،شاعر و نویسنده‌ی ملی‌گرا و انقلابی این کشور که قهرمان ملی شناخته می‌شود و زمانی در همین قلعه زندانی بوده و بعدها تیرباران شد، می‌پردازد.
کلیسای جامع مانیل: کلیسای جامع روم بوده است و جایگاه اسقف اعظم مانیل یا لوئیس آنتونیو تاگل به عنوان نماینده کلیسای کاتولیک محسوب می‌گشت.
کلیسای سن آگوستین: یکی از زیباترین کلیساهای منطقه است که توسط دولت وقت اسپانیا ساخته شد. استحکام این بنای فولادی بحدی بالاست که در زمان جنگ، آمریکایی‌ها تنها توانستند سقف آن را تا حدی تخریب کنند.
مدرسه-دانشگاه آتنه‌ئو: زمانی مدرسه خصوصی کاتولیک‌ها بوده است که به دانشگاه بدل شده و در حقیقت سومین دانشگاه قدیمی فیلیپین شناخته می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید