کاخ Dusit در بانکوک - تایلند

short description: 
کاخ Dusit در بانکوک، کاخی به سبک اروپایی است که توسط پادشاه رامای پنجم در دهه‌ی اول قرن بیستم ساخته شد.
Body: 
رامای پنجم اولین پادشاه تایلندی بود که از اروپا دیدار کرد. در همان سفر وی به شدت تحت تاثیر معاری و فرهنگ اروپایی قرار گرفته و سعی کرد تا بانکوک را شهری قرن بیستمی همچون پاریس و لندن بسازد.
بدین منظور وی ساخت منطقه‌ای تحت نام شهر سلطنتی جدید را آغاز کرد. ماحصل این تلاش وی ساخت مجموعه کاخ‌ Dusit بود. همچنین دیگر هدف وی از ساخت این مجموعه فرار از گرما و شلوغی کاخ بزرگ بود.

این کاخ دارای چندین بنای بزرگ به شرح زیر است:
ساختمان سلطنتی Ananta Samakhom: بنایی بزرگ که به سبک معماری ایتالیایی ساخته شده و بعدها به عنوان محل استقرار پارلمان کشور انتخاب شد اگرچه امروزه تحت عنوان موزه/کاخ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارک Suao Amporn : منطقه‌ای سرسبز و مورد علاقه مردم شهر است که توسط شهرداری اداره شده و برخی جشن‌ها و فستیوال‌های محلی و ملی را میزبانی می‌کند.
باغ‌وحش Dusit: این باغ‌وحش در پارک Khao Din قرار داشته و به عنوان باغ خصوصی رامای پنجم ساخته شد. بعد از مرگ پادشاه رای مدت‌ها هیچ مراقبتی از این باغ‌وحش صورت نمی‌گرفت تا اینکه در سال ۱۹۳۸ به عنوان باغ‌وحش عمومی بازگشایی شد. نزدیک به ۱۶۰۰ جاندار در این باغ‌وحش نگهداری می‌شوند. ورودی این باغ ۱۰۰ بات هزینه دارد.
چندبنای دیگر همچون مجلس ملی و محل استقرار دولت (خانه دولتقصر Chan Kasem به عنوان سازمان آموزشی کشور و کاخ Suan Suandha به عنوان دانشگاه نیز جزئی از مجموعه این کاخ بزرگ به شمار می‌روند.

نشانی: 
Extras bounded by Th Ratchawithi, Th U-Thong Nai & Th Ratchasima
ساعات بازدید: 
9:30 صبح الی 15:15
هزینه ورودیه: 
حدود یکصد بات یا هزار تومان. البته اگر بلیط کاخ بزرگ (گرند پالاس) را تهیه کرده باشید، ورود به این کاخ رایگان خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید