موزه تمدن آناتولی در آنکارا

short description: 
موزه تمدن آناتولی در آنکارا میزبان چندین بنای تاریخی و همچنین موزه‌هایی راجع به تاریخ آنکارا در دوره‌های مختلف است.
Body: 
موزه‌ی تمدن آناتولی در جنوب قلعه آنکارا و در ناحیه‌ی «آت‌پازاری» قرار داشته و شامل ساختمان‌های «بازار قدیمی محمود پاشا» مربوط به دوران عثمانی، و مسافرخانه‌ي «کورشونلو» است. آثار بسیاری از دوره‌های پارینه‌سنگی، نوسنگی، آشوریان، هیتی‌ها ... تا سلجوقیان و عثمانی‌ها در این موزه به نمایش درآمده است.

موزه تمدن آناتولیا مجموعه‌ای غنی و دیدنی از گذشته تاریخی ترکیه است. این موزه در بنایی زیبا و متعلق به قرن پانزدهم قرار دارد که زمانی به عنوان بازاری سرپوشیده مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در حجره‌های این بازار قدیمی اشیاء تاریخی متعلق به منطقه به نمایش گذاشته شده‌اند. در طبقه پایین‌تر نیز اشیاء کلاسیک یونانی و رومی قرار دارند.
از دیگر آثار مهم و با ارزش این مجموعه می‌توان به یافته‌های تپه‌ای به نام «کول‌تپه»* از هزاره دوم قبل از میلاد، نشان‌ها و آثار تمدن هیتی‌ها، اشیاء پیدا شده در پایتخت «فریقیه» یعنی «گوردیون»، اشیای فلزی مربوط به «اورارتو»ها و سایر اشیا و نمادهای مذهبی قرون اخیر اشاره نمود.


*کول‌تپه:محل داد و ستد آشوریان که قدیمی‌ترین بازار جهان محسوب می‌شود.

توجه: توصیه می کنیم در ساعات اولیه روز به این موزه مراجعه کنید تا دچار ازدحام ناشی از حضور سایر تورهای گردشگری و مردم محلی نشوید.
نشانی: 
Gözcü Sokak No:2 06240 Ulus, Ankara, Turkey
ساعات بازدید: 
8:30 صبح تا 17:30
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید