برج العرب در دوبی

short description: 
برج العرب دوبی با نمای بادبانی شکل در ساحل جمیرا در دوبی قرار دارد.
Body: 
هتل-برجی لوکس با ارتفاع ۳۲۱ متر که چهارمین برج بلند دنیا در جزیره‌ای مصنوعی به فاصله‌ی ۲۸۰ متری ساحل جمیراه بنا شده و توسط پل به ساحل متصل گشته است. ادعا می‌شود این بنا، تنها هتل ۷ ستاره دنیاست. این برج با ساختار بادبانی شکلش، براحتی قادر است که مجسمه‌ی آزادی را در خود جای دهد، و ارتفاعش نیز از برج ایفل در حد چند متر کمتر است. حتی اگر قصد یا توان مالی اقامت در این بنا را ندارید، می‌توانید از رستوران آن برای خود یک میز رزرو کرده تا زیبایی های آن را از نزدیک ببینید.

این برج توسط طراحان و متخصصان کانادایی و نیوزلندی و همینطور مهندسانی از آفریقای جنوبی ساخته شد. البته قبل از احداث آن، بایستی جزیره مصنوعی ساخته می‌شد که در این کار در سال ۱۹۹۴ آغاز شد.
در ساخت این بنا برای استحکام بیشتر آن از ساختار کندوی زنبور عسل استفاده نموده و ۹ هزار تُن فولاد و بیش از ۷۰ هزار مترمکعب بتن را استفاده نموده‌اند.
این برج هم اکنون چهارمین برج مرتفع جهان محسوب می‌شود و دارای ۲۸ طبقه دو سوئیته است. هزینه یک شب اقامت در سوئیت رویال معادل ۱۹ هزار دلار آمریکاست، یعنی دوازدهمین هتل گران دنیا. نکته‌ی عجیب دیگر اینکه ۲۵ درصد از رزروهای این هتل بوسیله چینی‌ها انجام می‌گیرد.

رستوران برج العرب به نام «المنتها» نیز در ارتفاع ۲۰۰ متری برج قرار دارد.

وب سایت: 
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید