دوبی مال - مرکز خرید دوبی

Body: 
از امکانات جانبی مرکز خرید «دوبی مال» می‌توان به آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب، سینماها و شهربازی و نیز سالن غذاخوری آن اشاره نمود. سالن اسکیت روی یخ این مجموعه که در حد استانداردهای بازی‌های المپیک ساخته شده، از دیگر جذابیت‌های آن است.

آب‌نمای دوبی، بازار طلا و خیابان مد و پوشاک از دیگر مکان‌های مهم این مجموعه هستند که سالانه میلیون‌ها بازدید کننده دارند. بطوریکه در پنج روز ابتدایی افتتاح آکواریوم و مرکز دیسکاوری بیش از ۶۰ هزار بلیط فروخته شد. مرکز خرید دبی در سال ۲۰۰۹ بیش از ۳۷ میلیون بازدید کننده داشته است یعنی هر هفته بیش از ۷۵۰ هزار نفر به این مجموعه وارد شده‌اند اگرچه این تعداد در سال ۲۰۱۲ به ۶۵ میلیون نفر رسیده است.
این مرکز خرید بسیار بزرگ که وسعتی به اندازه ۵۰ زمین فوتبال دارد، دارای ۲۵۰ اتاق هتل، ۲۲ سینما، ۱۲۰ رستوران و کافه و پارکینگی بزرگ است. بدین ترتیب برای گشت و گذار در کل این مجموعه شاید روزها وقت نیاز باشد.
دوستداران بازی های ویدئویی حتما سری به بخش SEGAی این مجموعه که با نماد معروف سونیک مشخص شده، بزنند. این بخش در طبقه دوم مرکز خرید قرار دارد و بیش از ۱۵۰ نوع بازی و سرگرمی برای سنین مختلف تدارک دیده شده است.


منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید