آرامگاه هوشی مین در هانوی - ویتنام

short description: 
آرامگاه «هوشی مین» رهبر آزادی‌خواه ویتنام، در مقبره‌ای با شکوه در شهر هانوی قرار گرفته است.
Body: 

قسمت پایینی این آرامگاه یک سالن کنفرانس بزرگ را تشکیل داده و مقبره «هوشی مین» در قسمت دوم و در بخشی ساخته شده از مرمر قرار گرفته است.

بنای یادبود هوشی‌ مین، ساختمانی بزرگ و مکعبی شکل است که در مرکز میدان Ba Dinh قرار گرفته است. اینجا همان میدانی است که در سال ۱۹۴۵ بیانیه استقلال و اعلامیه جمهوری دموکراتیک ویتنام خوانده شد. همچنین محل زندگی هوشی مین به عنوان کاخ ریاست جمهوری در همین مکان بوده است.
اگرچه در ساخت این بنا از معماری بنای یادبود لنین در مسکو الهام گرفته شده اما از سبک معماری ویتنامی استفاده کرده‌اند. در نمای بیرونی بنا از گرانیت خاکستری رنگ و نمای داخلی از سنگ صیقل داده شده‌ی سرخ و سفید و خاکستری‌رنگ بهره برده‌اند. ارتفاع بنا ۲۱.۶  متر بوده و عرضی تقریبا ۴۱ متری دارد.
آرانگاه هوشی مین هانوی
از جالب‌توجه‌ترین نقاط این مجموعه، محوطه‌ای در روبروی بنای یادبود است که به ۲۴۰ قطعه مربعی شکل سبز تقسیم بندی شده است. اطراف بنای یادبود نیز باغی بزرگ با بیش از ۲۵۰ نوع گل و گیاه مختلف وجود دارد که از نقاط مختلف ویتنام جمع آوری شده‌اند.
 موزه‌ی هوشی مین که می‌توان آن را کامل کننده این بنا دانست نیز در سال ۱۹۹۰ با معماری زیبا به شکل گل لوتوس سفید در شهر هانوی ساخته شد. بسیاری از نامه‌ها و عکس‌های قدیمی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.
توجه: هرگونه عکاسی یا فیلمبرداری، بردن خوردنی و نوشیدنی، سیگار کشیدن، پوشیدن لباس‌های نامناسب، سر و صدا کردن و حتی دست در جیب حرکت کردن ممنوع بوده و بازدیدکنندگان تنها باید در دو خط حرکت کنند.
 

منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید