موزه هوآلو در هانوی - ویتنام

short description: 
موزه هوآلو در هانوی در ویتنام، در دوره‌های مختلف به عنوان زندان استفاده می‌شده است.
Body: 

موزه Hoa Lo در حقیقت زندانی برای مخالفین سیاسی فرانسه بوده است که توسط فرانسوی‌ها و در زمان استیلای آن کشور بر ویتنام (در سالهای ۱۸۸۶ تا ۱۹۰۱) ساخته شد. اما بعد از جنگ‌های استقلال ویتنام، این زندان در زمان جنگ آمریکا و ویتنام، محلی برای زندانی کردن آمریکایی ها بشمار می‌رفت و به علت اوج شکنجه‌ها و بدرفتاری ها به طعنه به «هیلتون» هانوی نیز معروف است. (هیلتون نام هتل های زنجیره‌ای بین المللی است).

زندان هانوی
زندان هانوی یکی از مخوف ترین زندان‌های جهان به شمار می‌رفته است و تا مدتها دولت آمریکا از ترس جان سربازان مانده در این زندان، از افشای شدت شکنجه‌ها و بدرفتاری‌های ارتش ویتنام شمالی خودداری می‌نمود. اولین خلبان آمریکایی که طی جنگ در این زندان وارد شد، فردی مکزیکی‌الاصل به نام Everett Alvarez بود که هشت سال در این زندان نگهداری شده و از این رو دومین زندانی تاریخ آمریکا از نظر مدت در زندان ماندن محسوب می‌شود. وی هنوز زنده است و دو کتاب در مورد ویتنام و زندان نوشته است. از دیگر زندانیان معروف این مکان می‌توان به سناتور جان مک‌کین اشاره نمود.
دهه نود پایان کار این زندان بود بطوریکه بسیاری از سلول‌های زندانیان تخریب شده و تنها دو ساختمان بزرگ باقی ماند که تبدیل به موزه شده‌اند. در این موزه می‌توانید از لباس‌ها و چترهای نجات و سایر البسه و تجهیزات باقی مانده ارتش آمریکا و زندانیان بازدید نمایید.
 

ساعات بازدید: 
8 صبح الی 17
منابع و اطلاعات بیشتر: 

افزودن دیدگاه جدید