جزایر چَم در هوی آن - ویتنام

short description: 
جزایر چَم در هوی آن در شرق ویتنام و دریای چین جنوبی قرار دارد.
Body: 

جزایر cham در ۱۵ کیلومتری ساحل Cua Dai قرار دارند که به ۸ جزیره‌ی نزدیک به یکدیگر اطلاق می‌شوند. بزرگترین جزیره از این مجمع‌الجزایر به نام «هون‌لائو» محل سکونت سه هزار نفر است که اغلب با ماهیگیری و صنایع‌دستی مربوط به این صنعت همچون توربافی امرار معاش می‌کنند. حدود ۳ هزار سال پیش عده‌ای از مردم قبیله Cham اندونزی به این جزیره آمده و در آن سکنی گزیدند. بعدها این جزایر یکی از اصلی‌ترین بندرگاه‌های منطقه شدند اما از قرن پانزدهم تا اوائل قرن بیستم، به عنوان بخشی از «هوی‌آی» که راه ابریشم به آن می‌رسید، مشهورتر شدند.
جزایر چم در هوی آی
این جزایر علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، به خاطر وجود ساختمان‌های قرن هجدهمی خود نیز معروف‌اند. همچنین به علت استفاده از ماهی به عنوان گوشت، بسیاری از جانوران نادر و در معرض انقراض در این جزایر همچنان باقی مانده‌ و تحت حفاظت قرار گرفته‌اند. از این رو یکی از زیست‌گاه‌های حفاظت شده سازمان یونسکو نیز محسوب می‌شود.
ترکیبی از جذابیت‌های فرهنگی و طبیعی سبب شده تا جزایر Cham یکی از اصلی‌ترین و زیباترین مقاصد گردشگری ویتنام محسوب شوند، مکانی که بسیاری از دانشمندان علوم طبیعی را نیز جذاب خود نموده است.
 

افزودن دیدگاه جدید